Automuzeum Praga Piccolo

Kraj Olomoucký

Web: http://www.auto-praga-grmela.cz
E-mail: info@auto-praga-grmela.cz

Po dobu omezeného provozu od 1.4.2011 do 1.4.2012 můžete shlédnout kolekci mých 5-ti automobilů PRAGA ve Veteran Aréně v Olomouci - Sladovní 103/3.
Fotografie - Automuzeum Praga Piccolo
50,- Kč anebo 2,- EUR za osobu
Fotografie Fotografie
Moje jméno je Hubert Grmela a pro mnoho lidí je spojováno se značkou Praga a sběratelstvím vozidel této značky se specializací na typ Piccolo.
Proč Praga právě v Prostějově - to je dáno rodinnou tradicí, neboť můj tatínek pracoval od roku 1924 do roku 1934 v prostějovském zastupitelství firmy Praga jako účetní a prodejce. Piccolo pak pro snadnou dostupnost - ještě v době počátků mého sběratelství jich bylo dostatek - a levný provoz se spotřebou benzínu okolo 10 litrů/ 100 km.
Sbírka je hojně využívána tiskem, televizí a filmem, jako součást různých výstav, jakož i návštěvníky z řad laické veřejnosti nebo sběrateli a renovátory k získání informací...

Napište krátkou recenzi k: Automuzeum Praga Piccolo

(29. 1. 2014) Sděluji, že v současné době je muzeum uzavřeno z důvodu dlouhodobého zapůjčení exponátů PRAGA do Veteran arény Olomouc.
K dispozici je pouze technický archiv.
H. Grmela