Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Rodinné vstupné - (2 dospělí,1-4 děti) 160,-Kč
Venkovní expozice - 30,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum silnic ve Vikýřovicích nabízí čtyři stálé muzejní expozice:

"Via est vita - silnice je život" je pohledem na silniční historii, práci cestářů a silničářů. Vystaveno je pracovní nářadí, služební odznaky, mapy, dobové fotografie a pohlednice, staré dopravní značky ad.

" Po stopách bratří Kleinů - stavitelů sinic, želenic a mostů" představí návštěvníkům pozoruhodnou historii rodinné firmy Kleinů, která patřila mezi naše nejvýznamnější stavitele silnic, železnic a mostů. Prezentována je řada archivních materiálů, vybavení (nábytek, obrazy ad.) ze zámků, které Kleinové vlastnili, výrobků jejich železáren apod.

"Z historie a současnosti našich silničních mostů" prezentuje na řadě mostních prvků (piloty, mostní štítky, ložiska apod.), dobových vyobrazeních, historických modelech naše silniční mosty. Expozici obohacuje řada interaktivních prvků.

Venkovní expozice silničních mechanismů a mostů ukazuje dnes již historické silniční stroje (válce, frézy, nakladače ad.) a také mosty, které již svému účelu dosloužily.

Nejméně 4 x do roka jsou v muzeu instalovány tématické výstavy.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum silnic ve Vikýřovicích