Městské muzeum Litovel

snížené 20,- Kč
děti do 6 let zdarma
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum se nachází v prvním a druhém patře budovy bývalé městské střelnice. V prvním patře jsou situovány kanceláře, badatelna se studijní knihovnou a pokladna, která volně navazuje na dva výstavní sály. V menším sále se prezentují krátkodobé výstavy na nejrůznější témata (aktuální výstava viz web muzea). Ve větším výstavním sále je instalována stálá expozice s názvem „Litovelská řemesla 1. poloviny 20. století“, která je neustále doplňována a obměňována o nové zajímavosti.

Ve druhém patře jsou pak od ledna 2016 nově otevřeny renovované půdní prostory se dvěma stálými expozicemi - "Gustav Frištenský" a "Od mechanického hracího strojku k modernímu gramofonu". První expozice se věnuje životu, kariéře a přátelům úspěšného sportovce, který nás svého času proslavil po celém světě. Druhá přibližuje historii výroby gramofonů v Litovli od počátků až do současnosti.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Litovel