Muzeum Johanna Schrotha

Kraj Olomoucký

Web: http://www.ic-lipova.cz
E-mail: muzeum@ic-lipova.cz

Po - Pá 9:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00hod.
So - Ne 13:00 - 17:00 hod.
Fotografie - Muzeum Johanna Schrotha
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum Johanna Schrotha – multifunkční středisko Lipová-lázně se nachází v nově zrekonstruovaném domě č. p. 476 v obci Lipová-lázně, a to přímo pod železniční stanicí Lipová-lázně. Příjezd je možný po místní komunikaci – ze směru od Hanušovic je to první odbočka do leva za kostelem v Dolní Lipové.
Samotné muzeum Johanna Schrotha – zakladatele zdejších lázní v Dolní Lipové je umístěno ve 2. nadzemním podlaží tohoto objektu. Muzejní část je zaměřena na lázeňství v obci a předválečný i poválečný vývoj obce. Hlavní náplní multifunkčního střediska je rozvoj Česko – Polské spolupráce. Předpokládá se i pořádání regionálních uměleckých výstav vztahujících se k obci a okolnímu území, a to včetně výstav a akcí výchovně – vzdělávacích.
Rekonstrukce Muzea Johanna Schrotha byla dokončena v červenci roku 2006 a byla spolufinancována Evropskou unií z fondu EFRD. Muzeum bylo otevřeno v polovině roku 2007.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Johanna Schrotha

(30. 5. 2016) Dobrý den, vždy jsem si přála navštívit Vaše muzeum pana Jahanna Schrotha. Má to své souvislosti s jeho příjmením, alkoholem a našim sranda názvem volejbalového družstva plného amatérských sportovců, kteří si na turnajích říkají Našrot.
Samozřejmě, že to nebyl jediný důvod, dále šířím bývalou slávu lázní, doplňuji neznalost ostatních a doporučuji návštěvu ve Vašem muzeu. Vám děkuji za zážitek, symbolické vstupné a že jsem díky Vám zase o něco poučenější a znalejší.
Přeji hodně návštěvníků

Marcela Horáčková