Muzeum vojenského opevnění

Kraj Moravskoslezský

Web: http://www.mos15.jex.cz
E-mail: fapeko@seznam.cz

V letních měsících sobota, neděle+telefonická domluva
Listopad až březen objekt pro veřejnost uzavřen.
Fotografie - Muzeum vojenského opevnění
Dobrovolné
Fotografie Fotografie Fotografie
Dvoustranný, dvoukřídlý, dvoupodlažní pěchotní srub III. třídy odolnosti se dvěma pancéřovými zvony pro lehký kulomet vz. 26 a s dělostřeleckým pozorovacím zvonem.
Důvodem pro jeho vyšší odolnost bylo jeho umístění mimo relativně bezpečnější terén lesa. Jeho úkolem bylo kromě působení do palebné přehrady pevnostní linie, i pozorovací situace v předpolí objektu . Z tohoto důvodu ho vybavili konstruktéři dělostřeleckým pozorovacím zvonem. Informace získané pozorováním, měly být předávány dělostřelcům na tvrzi OREL. Výzbroj tvořili na obou stranách protitankové kanony vz. 36, spřažené s těžkým kulometem vz. 37 (L1) a dvojčata těžkých kulometů vz.37 pod pravou kasematou měl být navíc umístěn 9 cm minomet vz. 38(G).

Napište krátkou recenzi k: Muzeum vojenského opevnění