Muzeum Tomáše E. Müllera o.s.

Bohdalice 118
Bohdalice 683 41
Kraj Jihomoravský

Web: http://www.muzeumbohdalice.cz
E-mail: muzeum.tem@email.cz

červenec a srpen
Ne 13.00 — 17.00hod.
Fotografie - Muzeum Tomáše E. Müllera o.s.
Fotografie Fotografie Fotografie
Expozice muzea je velmi různorodá. Odpovídá tomu poměrně nedávné založení instituce, takže prozatím je sběr historických předmětů tzv.\"živelný\" s cílem zachránit co největší množství historických předmětů z regionu. Posléze bude probíhat třídění a řazení do tématických sbírek.
Určitá a významná část expozice je věnována rytířskému rodu Mannerů, který vlastnil zámek v Bohdalicích a okolní panství. Sbírku tvoří zejména běžné užitkové předměty jako knihy, nádobí, poháry, razítka, také rodové fotografie, dokumenty, korespondence atd.
Ve spojitosti s rodem Mannerů na tuto sbírku navazuje další tématická sbírka týkající se doktora Tomáše E. Müllera, žijícího nelegitimního potomka bohdalické linie Mannerů. Tvoří ji osobní dokumenty, fotografie, známky a obálky z celého světa, prostě vše, co připomíná světoběžný život doktora Müllera, který dnes žije v Austrálii.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Tomáše E. Müllera o.s.

(25. 6. 2012) a za toto jako love nič????????????????????