Muzeum Luhačovického Zálesí

Web: http://www.muzeumluhacovice.cz
E-mail: muzeum.luhacovice@seznam.cz

Celoročně
Út - Ne 9.00 - 12.00 13.00 - 17.00hod.
Fotografie - Muzeum Luhačovického Zálesí
dospělí 40,- Kč,
studenti a důchodci 20,- Kč
děti do 6 let 5,- Kč
děti do 15 let 10,- Kč
rodinný pas 40,- Kč
ZTP 10,- Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) 80,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Expozice Známé i neznámé Luhačovice, umístěná v nových prostorách kulturního domu Elektra, je expozicí životního stylu, která v sobě spojuje tři pohledy na Luhačovice počátku 20. století. Představuje návštěvníkovi Luhačovice jako centrum tradičního národopisného regionu, který nazýváme luhačovické Zálesí, jako místo s výskytem léčivých vod a rozvíjejícím se lázeňstvím a za třetí jako specifickou městskou část, vyrůstající mezi vesnicí a lázněmi. Muzeum prostřednictvím nové expozice zveřejňuje jak hodnotnou národopisnou sbírku luhačovické muzejní společnosti z dvacátých let 20. století, tak sběry z posledních let, zaměřené na dokumentaci luhačovického lázeňství a historie obce. Expozici doplňují krátkodobé výstavy a doprovodné programy pro školy a veřejnost.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Luhačovického Zálesí