Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem

Kraj Zlínský

Web: http://www.mubph.cz
E-mail: nedelnikova@mubph.cz

Otvírací doba v sezóně (květen - září)
Po - Ne 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00
Otvírací doba mimo sezónu (duben, říjen)
Po - Pá 9:00 - 12:00 13:00 - 16:00
listopad - březen ZAVŘENO
Fotografie - Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Městské muzeum sídlí v prostorách bystřického zámku, pokladna je v informačním centru. Shlédnout můžete několik expozic:
1. Keramiku 18. a 19. stol. - výrobky bystřické manufaktury zhotovené na přelomu 18. a 19. stol. přímo v zámku a dalších šlechtických manufaktur, rajnochovskou keramiku, dílo restaurátora a sochaře Oldřicha Drahotušského a v poslední místnosti pracovnu zakladatele muzea Františka Táborského.
2. Expozici Historický ohýbaný nábytek - novou expozici věnovanou převážně židlím z produkce firem Thonet, Kohn, Fischel a Mundus.
3. Expozici Napoleonských vojáků - nálezy z bitevních polí, uniformy, ukázka polního lazaretu apod.
4. Expozici Vojmír Vokolek - Zpěv z potopy. Duchovní dílo východočeského výtvarníka Vojmíra Vokolka z konce 20. století.
Mimo to je možné absolvovat prohlídku zámku, jejíž součástí jsou nejen expozice, ale také sváteční sál a dosud nezrekonstruované prostory 2. patra.
Každý rok v srpnu připravuje muzeum ve spolupráci s Biskupskými many z Kroměříže i kostýmované prohlídky zámku.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem