Muzeum Rusava - Památník obce

děti do 5 let zdarma
děti od 6let a dospělí 10,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Muzeum Rusava – Památník obce připomíná osobitou historii obce, kulturu a způsob života obyvatel, věnuje se lidové kultuře a umění, představuje tradiční řemesla, nářadí, valašské kroje, dřevěný nábytek a další výrobky, které patřily ke každodennímu životu rusavského lidu. Historie i současnost obce je také plně svázána s řadou umělců, kteří si Rusavu oblíbili a nechali se jí inspirovat. Ve výstavní síni muzea jsou vystavena výtvarná díla od malířů Adolfa Kašpara, Jana Kobzáně, Františka Ondrůška, Ludvíka Schneiderky, Marie Gardavské, Františka Podešvy, Františka Hlavici, Jana Uruby, Stanislava Stanovského, Marty Makovské aj.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Rusava - Památník obce

(22. 4. 2012) navstivila jsem vase muzeum a velmi se mi libi,o to vic,ze mam na Rusave sve koreny a mohla se tedy dovedet a doplnit si spoustu zajimavych veci....Jsem rada,ze takto muzu i svym detem a vnukum ukazat neco z historie jejich predku z Rusavy.Jana Smitkova.