Muzeum papírových modelů

Tyršova 341
Police nad Metují 549 54
Kraj Královéhradecký

Telefon: 491 421 501 (infocentrum), 777828657 (vedoucí muzea)
Web: http://www.mpmpm.cz
E-mail: info@mpmpm.cz

Mimo sezónu:
všední dny: 9-15hod.
víkendy a svátky: 9-17hod.

V sezóně:
všední dny, víkendy, svátky: 9-17hod.

Přestávka na oběd: 11,30-12hod.
Fotografie - Muzeum papírových modelů
Plné vstupné 60,- Kč

Snížené vstupné 30,- Kč
děti od 7 do 15 let, studující a senioři nad 65 let

Rodinné vstupné 140,- Kč
dva dospělí, jedno nebo dvě děti do 15 let

Vstupné zdarma
platí pro děti do 6 let věku, pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P

Lektorské programy 20~40,- Kč/os
školy a dětské kolektivy, firemní školení
pedagogický doprovod zdarma
v případě větších akcí bude cena stanovena dohodou s ohledem na povahu a rozsah akce
Fotografie Fotografie Fotografie
Unikátní muzeum, které bylo v r. 2012 otevřeno městem Police nad Metují ve spolupráci s širokou modelářskou obcí, láká nejen svou stálou expozicí, ale nabízí i bohatý doprovodný program pro děti, dospělé i kolektivy. Postupně si tak buduje pověst místa, kde si můžete papírové výtvory nejen prohlédnout, ale také smysluplně a kreativně trávit společný čas s rodinou a přáteli. Muzeum dokáže zaujmout návštěvníky všech generací a zajímavý interaktivní program láká i k opakované návštěvě.

Expozice, na níž se podíleli autoři a vydavatelé vystřihovánek, zachycuje vývoj papírového modelářství od nejstarší známé papírové vystřihovánky z 16. století, přes modely z časopisu ABC až po současnou tvorbu. Vidět můžete díla téměř 80 modelářů z České republiky, z Polska, Slovenska i Německa. Muzeum je svým založením a díky více než 1200 vystaveným exponátům, 2. muzeem tohoto typu na světě.
Prohlídka nabízí „virtuální“ procházku světovou architekturou. Spatříte papírové modely, se kterými se jinde nesetkáte např. model Pražského hradu od arch. Richarda Vyškovského, který doposud nebyl vydán, ovšem stejně široký záběr nabízí i modely inspirované vojenskou tématikou, lodní dopravou, leteckou a kosmickou technikou či modely z oblasti sci-fi a fantasy, které vás zavedou až na samotnou hranici lidské představivosti. Zvláštní zmínku si zaslouží unikátní dioráma polského mořského pobřeží s majáky vybudované ve spolupráci s polskými kolegy modeláři a vznikající model kolejiště polického nádraží z 50. let 20. století vytvořený duchovním otcem Muzea papírových modelů v Polici nad Metují Ladislavem Badalcem.
V muzeu spatříte také nástěnnou prezentaci plakátů z uplynulých výstav papírových modelů a dočtete se také spoust zajímavých informací z historie papírového modelářství. Expozici doplňují vzácné ukázky vystřihovacích archů např. dřevotisky z Japonska nebo sady vojáků z konce 19. století. Prostřednictvím krátkých medailonů se pak můžete seznámit s konstruktéry modelů tvořících pro časopis ABC.

S nůžkami a lepidlem v ruce si také můžete vyzkoušet svůj modelářský um v papírové dílně přímo v Muzeu (vytvořený papírový model si můžete na památku odnést domů) nebo si zakoupit některou z mnoha vystřihovánek.

Bližší informace o otevírací době, workshopech, akcích a novinkách naleznete na našich webových stránkách a na Facebooku:www.facebook.com/MuzeumPapirovychModelu.

Přijďte se podívat, co zajímavého jsou lidé schopni z papíru vytvořit a zároveň sami vyzkoušet svou šikovnost!

Napište krátkou recenzi k: Muzeum papírových modelů

(2. 5. 2014) Je to nádhera a rozhodně muzeum stojí za návštěvu. Budete koukat!