Vodní mlýn ve Slupi

duben–říjen: úterý–neděle, svátky 9–17 hodin
začátky prohlídek v celou hodinu, poslední v 16 hodin
polední pauza 12–13 hodin
v úterý po státním svátku zavřeno
Fotografie - Vodní mlýn ve Slupi
základní 60 Kč
snížené 30 Kč
Fotografie Fotografie
Mlýn se nachází asi 15 kilometrů jihovýchodně od Znojma. Objekt je pozoruhodnou renesanční stavbou velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. Svým rozsahem a architektonickým ztvárněním je opravdu ojedinělou a zajímavou technickou památkou. Vzhledem k rekonstrukčním pracem v interiéru a tvorbě nové expozice byla pochůzková trasa upravena. Těžiště prohlídky spočívá ve vlastních prostorách mlýna, kde si návštěvník může prohlédnout v ukázkovém provozu čtyři kompletní výrobní celky – staročeské mlýnské složení, kašník, amerikánské a válcové mlýnské složení. Na nich lze sledovat celý proces mletí obilí. Každoročně v měsíci září se před památkou za spolupořadatelské účasti TMB koná setkání tradičního lidového řemesla a folklorních souborů pod názvem "Slavnosti chleba".

Napište krátkou recenzi k: Vodní mlýn ve Slupi