Areál čs. opevnění v Šatově

Web: http://www.technicalmuseum.cz
E-mail: info@technicalmuseum.cz

duben, květen, říjen: soboty, neděle a svátky 9–17 hodin
...jindy na objednávku (min. 10 osob)
červen–září: úterý–neděle, svátky 9–17 hodin
prohlídky každou celou hodinu pro skupiny maximálně 20 osob,
poslední prohlídka v 16 hodin
polední přestávka 12–13 hodin
návštěvy mimo otevírací dobu pro skupiny nad 10 osob lze objednat u správce
v úterý po státním svátku zavřeno!
Fotografie - Areál čs. opevnění v Šatově
dospělí 50 Kč
snížené 25 Kč
Areál československého opevnění v Šatově, se zpřístupněným pěchotním srubem MJ-S3 "Zahrada"
Součástí areálu jsou objekty stálého těžkého opevnění v obci Šatov a jejím bezprostředním okolím, budované v letech 1935–1938 k ochraně státních hranic, z nichž některé byly využívány armádou i v poválečném období. Zpřístupněný pěchotní srub MJ-S3 "Zahrada" je uveden do podoby z osmdesátých let, včetně maskovacího nátěru používaného na objektu v tomto časovém období. Objekt je vybaven původní výzbrojí a výbavou používanou zde v letech 1960–1999, včetně dvou pevnostních kanónů vz. 44/59. Druhým srubem v areálu je MJ-S 2 "Úvoz", který je však nepřístupný pro veřejnost, možná je prohlídka pouze jeho exteriéru. Objekt bude zvenku uveden do podoby z posledních let využívání Armádou České republiky.

K památce náleží také několik lehkých objektů vz. 37 typu A a typu E. Dva lehké objekty typu A jsou situovány mezi pěchotní sruby a budou příležitostně zpřístupňovány pro veřejnost (provoz bude zajišťován členy Klubu vojenské historie a Vojensko-historických jednotek). Zájemcům o další informace doporučujeme publikaci Utajené pevnosti – Československé opevnění z let 1935–1938 na jižní Moravě. Podrobnosti o knize a další informace o pevnostních muzeích v ČR najdete na internetových stránkách: http://www.armyfort.com/ - Infocentrum. Zde jsou k dispozici rovněž odkazy na internetové stránky dalších pevnostních muzeí.

Napište krátkou recenzi k: Areál čs. opevnění v Šatově