Poštovní muzeum Vyšší Brod

Telefon: +420954401297
Web: http://www.postovnimuzeum.cz
E-mail: pm.vyssibrod@cpost.cz

Duben – říjen denně kromě pondělí: 9-17 hod.
Listopad – březen po předběžné domluvě.
Prodej vstupenek končív 16.30 hod.
Fotografie - Poštovní muzeum Vyšší Brod
Základní 100,- Kč
Snížené 50,- Kč
Děti do 6 let v doprovodu rodičů Zdarma

Upozornění: Expozice Poštovního muzea není vybavena bezbariérovým přístupem.
Držitelé karty AMG ČR, ICOM a Svazu muzeí na Slovensku vstup zdarma.

Zřizovatelem Poštovního muzea je Česká pošta, s.p.
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie
Aktuální akce
15. 7. 2021 Poštovní desetiboj pro děti
V Poštovním muzeu ve Vyšším brodě si děti mohou vyzkoušet své dovednosti v deset speciálních poštovně sportovních disciplínách k procvičení těla i ducha. Hráli jste někdy baligol ... zobrazít více
15. 7. 2021 Letní poštovní detektivka
V Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě v letních měsících probíhá tradiční letní pátrání pro děti s vyšebrodským strašidlem, bývalým poštmistrem Mňácou. Úkolový sešit je pro návštěvníky ... zobrazít více
Expozice Poštovního muzea se nachází v areálu cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě, který byl založen na jihu Čech již roku 1259. V roce 1976 zde byla otevřena expozice dějin pošty v českých zemích od roku 1526 do současnosti. Prohlídková trasa, zahrnující téměř 2000 m², představuje poutavým způsobem vývoj poštovních služeb a jejich proměnu. K tomu je využito velké množství autentických předmětů včetně poštovních stejnokrojů, štítů, schránek, pokladen a telekomunikačních přístrojů, dokumentujících každodenní poštovní provoz. Historii poštovní dopravy představuje unikátní sbírka kočárů, saní a poštovních vozů.
Pro děti je otevřen interaktivní sál, který nabízí dětem spoustu možností k objevování, hraní, čtení, odpočinku a jiné zábavě. Mohou si v něm vyzkoušet například telefonování s funkčními historickými telefony, posílat potrubní poštu nebo natisknout pomocí razítek vlastní známky. Expozicí děti provede Letní poštovní dektivka, úkolový sešit, ve kterém pomáhají luštit záhadu poštmistru Mňácovi, vyšebrodskému strašidlu.

Napište krátkou recenzi k: Poštovní muzeum Vyšší Brod