Muzeum hraček Ostrava

Kraj Moravskoslezský

Web: http://www.muzeumhracekostrava.cz
E-mail: info@muzeumhracekostrava.cz

Po - Pá : 9 - 19 hod.\\r\\nSo : 9 - 13 hod.\\r\\nNeděle a svátky zavřeno.
Fotografie - Muzeum hraček Ostrava
Dospělý: 79,- Kč.\\r\\nDítě(3-18), Důchodce, ZTP: 49,- Kč.\\r\\nRodinné(max.2+3): 199,- Kč.\\r\\nSkupinové - školy, školky, tábory apod.(od 15 osob): 29,- Kč/osoba(doprovod skupiny-učitelé, vedoucí apod. zdarma).\\r\\nOsoby do 3 a nad 80 let věku zdarma, doprovod ZTP zdarma.
TISÍCE HISTORICKÝCH EXPONÁTŮ PRO POTĚŠENÍ VAŠEHO OKA I DUŠE!\\r\\n \\r\\nMuzeum hraček Ostrava v OC LASO bylo vybudováno za účelem oživení centra města třemi nadšenými sběrateli hraček, z nichž nejznámějším je ostravský písničkář Jarek Nohavica, jehož část sbírky stolních her je v expozicích tohoto muzea rovněž zastoupena a který svým koncertem v květnu 2014 muzeum také otevřel.\\r\\n \\r\\nMuzeum je rozděleno do tří částí:\\r\\n \\r\\n1) Hračky a hry - od poloviny 19. století po současnost včetně kočárků a jiných dětských přemisťovadel\\r\\n2) Disneyana - vše kolem Walta Disneyho\\r\\n3) Sběratelství - téma sběratelského oboru v této sekci se každé tři měsíce kompletně mění.\\r\\n \\r\\nMuzeum hraček, jehož hlavním patronem je Ostravské muzeum, prezentuje ve svých expozicích řadu historicky vzácných a unikátních exponátů. Jen několik příkladů: Cínové nádobíčko pro panenky z roku 1860, první hračka autíčko s troubením nebo s autorádiem, nejmenší funkční model železnice na světě, balíček žvýkaček Sněhurka z roku 1938 v hodnotě 15.000,- Kč atd. Jsou k vidění samozřejmě i jedinečné staré pokojíčky pro panenky, vojáčci, parní stroje, sbírka panenek Barbie, loutková divadla z dob Rakousko-Uherska, plechové hračky z počátku minulého století, stará autíčka, vláčky, ponorky, lodě, panenky, komiksy a v neposlední řadě i spousta hraček a her z dob nedávno minulých, tedy z let 1950 až 1989.\\r\\n \\r\\nDěti zaujmou nejvíce expozice, které se po zapnutí pohybují, nebo přidaná interaktivní sekce, v níž si mohou vyzkoušet stínové hry, vyfotit se ve sto let starých saních - kočárku, ve starém šlapacím autíčku či školní lavici, nebo hádat názvy zvířátek, umístěných v naší malé ZOO. Nechybí ani peklo nebo podmořský svět.\\r\\n\\r\\nMUZEUM HRAČEK OSTRAVA - POZNÁNÍ I ZÁBAVA!

Napište krátkou recenzi k: Muzeum hraček Ostrava