Muzeum Vysočiny Třebíč

denně
9–12, 13–17
Fotografie - Muzeum Vysočiny Třebíč
Podle počtu navštívených expozic:
- plné vstupné 50 / 70 / 90 / 110 Kč
- poloviční vstupné (děti, studenti, důchodci) 25 / 35 / 45 / 55 Kč
- rodinné vstupné (2 dospělí a maximálně tři děti) 110 / 170 / 220 / 270 Kč

Nabízíme také svatební prohlídku s možností fotografování v expozicích. Délka trvání maximálně 30 minut, účastníci: novomanželé, svědci, rodiče, fotograf/ka. Cena 1100 Kč.
V našem muzeu také platí Společná vstupenka Kraje Vysočina
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
21. 8. 2014 Dýmky a svět
... zobrazít více
I. Svět neživé přírody
trasa bez průvodce
Expozice představuje rozmanitou sbírku mineralogickou, petrografickou, soubor tektitů a zvláštní pozornost je věnována unikátnímu souboru moravských vltavínů. Tato trasa návštěvníkům umožňuje nahlédnout do světa regionální geologie a geologického vývoje Třebíčska.

II. Svět portálů a bran
trasa bez průvodce
Klášterní expozice připomíná místní historickou tradici benediktinského řádu. Návštěvník vstupuje do autentických prostor někdejšího kláštera, kde se seznámí s dějinami církevních řádů v Třebíči, s krásou klášterní architektury a rovněž s osudy duchovních ve 20. století.

III. Valdštejnové na Třebíči
trasa s průvodcem, prohlídky ve stanovený čas (standartně v celou hodinu), maximální kapacita 15 návštěvníků
Zámecká expozice přináší vůbec poprvé pohled na přítomnost rodu Valdštejnů v Třebíči, a to především na přelomu 19. a 20. století. V rámci této trasy je představena také část jedinečné sbírky dýmek.

IV. Lidé. Místa. Osudy.
trasa bez průvodce
Muzejní expozice přibližuje v nových souvislostech příběhy lidí a míst Třebíčska napříč staletími. Vystaveny jsou nejcennější sbírkové předměty uměleckohistorické, zvláštní prostor je věnován tradici třebíčských betlémů, životním osudům básníků Vítězslava Nezvala a Jana Zahradníčka, či sbírce orientálií a militarií.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Vysočiny Třebíč