Expozice Historie Potštátska

Potštát 753 62
Kraj Olomoucký

Telefon: +420 581 624 275
Web: http://www.regionhranicko.cz/muzea/index.php?page=muzeum&uname=Expozice-Historie-Potstatska
E-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

středa 13 - 16 h nebo po telefonické domluvě
Fotografie - Expozice Historie Potštátska
dobrovolné
Expozice prezentuje bohatou a zajímavou historii Potštátska - nejen města Potštátu, ale celého okolí, včetně místních částí a zaniklých obcí na území vojenského výcvikového prostoru Libavá. Jejím předmětem je historický příběh Potštátu od dob hrabat Walderode, kteří měli pro Potštátsko velký význam, přes klíčové období 2. světové války, odsunu a dosídlování Sudet, období mezi roky 1948 a 1989 až po konec 20. století. Hlavní zaměření a poselství (téma) expozice účastníci komunitního plánování zformulovali takto:

Potštát je historická perla uprostřed věnce zelené přírody, který se po válce stal „pahýlem“, ale postupně znovu ožívá jako domov nové generace.

Expozice je postavena na výstavě dobových fotografií a předmětů, vztahujících se k jednotlivým etapám. Zajímavým prvkem může být krátká „reportáž o historii“, za použití dobových fotografií, vyprávění a dochovaných textů Dr. Kršky.

Napište krátkou recenzi k: Expozice Historie Potštátska