Výstavní síň architekta Bohuslava Fuchse

Všechovice 753 53
Kraj Olomoucký

Telefon: +420 581 622 632; +420 602 514 404
Web: http://www.regionhranicko.cz/muzea/Vystavni-sin-architekta-Bohuslava-Fuchse-Vsechovice
E-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

středa 13 - 17 h
neděle 14 - 16 h
nebo po telefonické domluvě
Fotografie - Výstavní síň architekta Bohuslava Fuchse
dobrovolné
Výstavní síň Bohuslava Fuchse ve Všechovicích a stálá expozice BOHUSLAV FUCHS 1895–1972, Život a dílo, projekty realizace, kresby, modely a fotografie byly slavnostně otevřeny 21. června 2014 při příležitosti oslav 119. výročí autorova narození.

Jednotlivé exponáty doprovází bohatá obrazová výbava, sestávající z archivních a současných fotografií, dokumentů, plánů, filmů, audiozáznamů apod. Expozice je věnována především odborné veřejnosti, ale je záměrně koncipována tak, že svým obsahem a obrazovou složkou zcela jistě zaujme i širší laickou veřejnost.

Expozice byla vytvořena v úzké spolupráci s Fakultou architektury VUT v Brně a Muzeem města Brna, pod vedením doc. Ing. arch. Jiřího Palackého, Ph.D. Na její přípravě se podíleli místní občané, zastupitelé, majitel zámku, partneři expozice, studenti a pedagogové Fakulty architektury a Fakulty výtvarných umění VUT v Brně.

Napište krátkou recenzi k: Výstavní síň architekta Bohuslava Fuchse