Muzeum Jaroslava Foglara

E-mail: info@muzeumjaroslavafoglara.cz

muzeum BUDE OTEVŘENO 6.7.2017

Duben 10:00 - 17:00 So a Ne
Květen 10:00 - 16:00 Út - Pá; So a Ne do 17 hod.
Červen 9:00 - 16:00 Út - Pá; So a Ne do 17 hod.
Červenec 9:00 - 17:00 Út - Ne
Srpen 9:00 - 17:00 Út - Ne
Září 10:00 - 16:00 Út - Ne
Fotografie - Muzeum Jaroslava Foglara
50 Kč dospělí
35 Kč děti
Muzeum Jaroslava Foglara je prvním muzeem věnovaným našemu významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil mnoho generací. Hrad Ledeč nad Sázavou byl pro toto muzeum vybrán vzhledem k blízkosti řeky Sázavy a nedaleké Sluneční zátoce, kde pan Foglar úspěšně rozvíjel Skauting v České republice. Jedná se o stálé muzeum vzniklé k výročí 110 let od narození pana Jaroslava Foglara.

Co u nás naleznete?

Kompletně zdokumentovaný život a dílo spisovatele Jaroslava Foglara. Celkem osm místností zdobí stovky ilustrací pana Tesleviče včetně velkoformátových tapet navozujících atmosféru skutečných Stínadel. Průchody, tajemná zákoutí a vše co k nim patří. Nesmí chybět ani sbírka Ježků v kleci v originální vitríně, kterou navrhnul pan Teslevič a zkonstruoval pan Radek Micopulos. Vitrína je s nadsázkou i největším kdy vyrobeným Ježkem v kleci! V muzeu je možnost vyfotit se s Rychlými šípy v životní velikosti, podívat se na kompletní tábor Hochů od Bobří řeky a seznámit se s mnoha zajímavostmi z osobního života pana Foglara. Poprvé budete mít také možnost zakoupit věrnou repliku původního Ježka z roku 1941! Přijeďte se podívat do našeho muzea a zaručeně Vás osloví i nádherná krajina Vysočiny, malebnost hradu Ledeč a útulný prostor muzea, kam se jistě budete rádi vracet.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Jaroslava Foglara