Arboretum Nový Dvůr

6. 2. 2018 První skleníková expozice v Arboretu Nový Dvůr
... zobrazít více
6. 2. 2018 Zvířata a jejich děti
Zveme vás do Arboreta Nový Dvůr na výstavu, která návštěvníkům přiblíží mláďata nejrůznějších druhů zvířat. Pozornost bude věnována nejen biologickému vývoji mláďat, ale také tomu, ... zobrazít více
V Arboretu v Novém Dvoře je součástí Slezského zemského muzea. Návštěvník zde může zhlédnout bohatou dendrologickou sbírku Dřeviny pěti světadílů. Roste zde na 7 000 druhů rostlin, dřevin a bylin, jejich variet, kultivarů a zahradních odrůd. Můžete zde vidět rostliny vřesovišť, rašelinišť, písečných dun pobřeží Baltu, himálajské rostliny, sbírky dřevin z Číny, Dálného východu a Japonska a rozsáhlé sbírky dřevin a bylin z východního a západního pobřeží a středozápadu severní Ameriky. Arboretum proslavila velká sbírka rodu Rhododendron, která patří k nejbohatším sbírkám v ČR. V expozici se nacházejí zástupci obřích "mamutích stromů" sekvojí, borovice osinaté z Arizony, přesahující ve své domovině stáří 4000 let i vývojově prastarého, posvátného a léčivého jinanu, pamětníka dinosaurů.

Napište krátkou recenzi k: Arboretum Nový Dvůr