Národní zemědělské muzeum Praha

Snížené vstupné (děti 6–15 let, studenti, důchodci do 70 let) – 30 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let nebo studenti) – 150,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Počátky Národního zemědělského muzea sahají do roku 1891. Jako samostatná instituce vzniklo Zemědělské muzeum v roce 1918. Budova v Praze na Letné, která je významnou památkou novodobé české architektury – funkcionalismu, byla postavena v letech 1937 – 39, společně se sousedním objektem Národního technického muzea, podle projektu architekta Milana Babušky. Dalších více než padesát let však sloužila zcela jiným, než původním účelům. V současné době prochází budova NZM Praha náročnou stavební rekonstrukcí, která jí vrátí původní styl a umožní představit nové a moderní expozice.

Národní zemědělské muzeum Praha pořádá krátkodobé výstavy, tématické akce (Letenské prase, Letenská husa a Košt Svatomartinského vína), každoročně se účastní Pražské muzejní noci.

Muzeum organizuje přednášky pro veřejnost a připravuje lektorské programy pro školy.

Napište krátkou recenzi k: Národní zemědělské muzeum Praha

(16. 10. 2014) Great exhibits and very helpful for the adjudication of any visitors, the only inconsistency and a partial misrepresentation I have founded is in the US family. The black family being a minority does not represents the majority of the US citizens, either show the current us racial majority or, if you like to be politically correct, show the racially mixed family representing the spectrum of all races living in the USA.
(23. 4. 2017) Líbí se mi tu. Je to tu super!