Hasičské muzeum CHH Přibyslav

Přibyslav 582 22

Web: http://www.chh.cz
E-mail: jpatek@chh.cz

denně mimo pondělí od 1. dubna do 31. října.
Prohlídky s průvodcem probíhají každou celou hodinu od 8 do 15. Prohlídka trvá hodinu.
Hromadným výpravám doporučujeme se předem objednat na tel. 569 430 050
Fotografie - Hasičské muzeum CHH Přibyslav
dospělí 30,-
děti do 15 let, ZTP 10,-
Fotografie Fotografie
V prostorách renesančního zámku rozšířeného a upraveného v 18. stol. je umístěna stálá výstava Historie požární ochrany. V 15 sálech jsou představeny nejstarší způsoby hašení, rozvoj hasičských spolků od poloviny 19. století, vývoj hasičských stejnokrojů a ukázky historické i současné techniky.
Dále je možno navštívit síň mezinárodní spolupráce zemí CTIF s hasičskými stejnokroji z různých zemí světa nebo regionální výstavu Přibyslavsko (tzv. Žižkova síň; archeologie, repliky husitských zbraní, kroje, předměty denní potřeby).

Napište krátkou recenzi k: Hasičské muzeum CHH Přibyslav

(11. 12. 2022) Dobrý den, chci se zeptat, zda se u Vás dají dohledat nějaké záznamy o vzniku hasičských sborů okresu Žďár n. S. Konkrétně se mi jedná o Hasičský sbor malé obce Moraveckých Janovic u Strážku. Můj pradědeček František Šmarda byl jeho prvním velitelem v roce 1895. Zprávy máme jenom z ústního podání. Byla bych Vám vděčná za jakékoliv informace a hlavně, nemáme žádnou fotografii. Děkuji a jsem s pozdravem. Marie Žilová, 592 14 Nové Veselí, e-mail: zilova11@seznam.cz