Historické hračky s příběhem

10. 5. 2019 - Vraťte se s námi na chvíli do dětství a zavzpomínejte na hračky, se kterými si hrávaly děti v letech 1950 - 1980. Výstava pod názvem Historické hračky s příběhem probíhá ve Vrbasově muzeu ve Ždánicích od 11.6. - 31.10.2019. Návštěvníci se mohou těšit na 360 hraček, které jsme zapůjčili ze soukromých sbírek. Jedná se např. o několik druhů panenek, kočárků, postýlek, kolíbek, pokojíčků, oblečků a nádobíčka pro panenky, dále pak autíčka, plyšové hračky, stolní společenské hry, pexesa, stavebnice, obrázkové kostky, hlavolamy, dřevěná divadélka, promítačky, dětské hudební nástroje a jiné. Nezapomněli jsme ani na hračky pro nejmenší jako jsou hrkávky, kousátka, gumové a plastové hračky. U několika hraček si můžete přečíst původ vzniku nebo se dozvědět jejich životní příběh. Součástí výstavy jsou také dětské knížky, leporela, omalovánky a dětské časopisy. Nechybí ani hravá dílnička pro děti. Muzeum otevřeno: červen, červenec, srpen úterý - pátek 9 - 16 h sobota, neděle, svátek 10 - 16 h září, říjen úterý - pátek 9 - 16 h neděle 10 - 16 h (Vrbasovo muzeum)

Přiložené obrázky:
Přiložený obrázek