Ovocnářská výstava V.

22. 8. 2019 - Ovocnářská výstava v Žatci již má svoji tradici Už pátý ročník výstavy regionálního ovoce v Křížově vile v Žatci proběhne v pátek 27. a v sobotu 28. září 2019 vždy od 10.00 do 17.00 hodin. Jablka, hrušky a švestky od sadařů a zahrádkářů z blízkých ovocnářských oblastí bude Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vystavovat již popáté. Vystavené odrůdy si návštěvníci během obou dnů mohou nejen prohlížet, ale i hodnotit v soutěži o nejkrásnější jablko a některé odrůdy budou i k ochutnání. Na zahradě vily se můžete občerstvit, nakoupit ovocnářské produkty nebo zabavit své děti v tvořivém koutku a při zpracování ovoce. Na sobotní odpoledne je připravena k poslechu a odpočinku hudba lubenecké kapely Modrá kost a zpěv žatecké písničkářky Ráchel Pabianové. Zahrádkářům nabídneme odborné určení odrůdy u donesených jablek, semínka ze sdíleného projektu Semínkovna či návody a pěstitelské rady od odborníků z Českého zahrádkářského svazu. V budově Křížovy vily najdete v patře výstavku s tipy na výlet za ovocnářskými zajímavostmi a výstavu džemů/marmelád z domácností i dílen drobných živnostníků v našem regionu. Vybrané zavařeniny budou v sobotu hodnoceny odbornou komisí, která vybere tři nejchutnější džemy a od 15.00 bude ochutnávka zavařenin určena i veřejnosti. Po dobu trvání výstavy si návštěvníci mohou prohlédnout i aktuální výstavu papírových modelů v přízemí Křížovy vily nebo výtvarné dekorace s námětem ovoce od žateckých mateřských škol a výtvarného oboru ZUŠ. Vstupné: základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč, rodinné 60,- Kč, MŠ á 8,- Kč, ZŠ a SŠ á 20,- Kč. (Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec)