Kulturní projevy v živočišné říši aneb umí lidoopi kreslit?

23. 7. 2021 - 4. 8. - 21. 11. 2021 Muzeum Bučovice Vernisáž výstavy v úterý 3. srpna v 17:00 hodin Na výstavě se návštěvníci seznámí s kulturními projevy živočichů, které člověk běžně v přírodě nezaznamená. Nástrojové chování můžeme pozorovat u mnoha druhů živočichů, za projev kultury ho však považujeme především u lidoopů a ptáků. Ti jsou totiž schopni nástroje nejen používat, ale také si je vyrobit. Manipulací předmětů u primátů se dlouhá léta zabývala primatoložka a etoložka Mgr. Marina Vančatová, Ph.D. Prokázala u lidoopů pokročilé kreslící dovednosti, které byly zaznamenány na desítkách výtvorů šimpanzů, goril a orangutanů. K vidění bude 17 obrázků malovaných lidoopy z českých zoologických zahrad a jeden obrázek malovaný slonicí Delhi ze ZOO Ústí nad Labem. (Muzeum Bučovice)

Přiložené obrázky:
Přiložený obrázek