Mezi křížem a kalichem

22. 9. 2021 - Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na přednášku Mezi křížem a kalichem - Husité a severozápadní Čechy r. 1421, která se uskuteční ve čtvrtek 7. října 2021 od 17 hodin v přednáškovém sále hlavní budovy muzea (Husova 678, Žatec). „Tématem přednášky budou události roku 1421 v severozápadních Čechách, zejména vojenské konfrontace husitů a katolíků, jakož i nové informace k soudobému vojenství a fortifikační architektuře“, nastínil přednášející Mgr. Milan Sýkora, archeolog Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě. „Po skončení přednášky si budete moci prohlédnout výstavu Husité v severozápadních Čechách a druhá křížová výprava u Žatce 1421“, dodala Jitka Krouzová, vedoucí propagačně-výstavnického oddělení muzea. Vstupné je 80,- Kč. (Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec)