Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví

13. 1. 2022 - Ve čtvrtek 3. února od 17 hodin bude slavnostně zahájena v hlavní budově Regionálního muzea na Husově ulici výstava Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví přibližující Žatecko jakožto centrum chmelařství. Součástí vernisáže bude i krátká přednáška Olgy Bukovičové, koordinátorky snah o zapsání na seznam památek světového dědictví: "Kromě výstavy vznikla i nová výpravná publikace, kterou bude možné na vernisáži pořídit. Kniha i výstava seznámí čtenáře s historií pěstování a zpracování chmele nejen v krajině, ale také ve městě, s podobou architektury spojenou se zpracováním chmele a mnohými dalšími chmelařskými zajímavostmi." Návštěvníci budou moci kromě panelové výstavy zhlédnout i stálou expozici Kabinet chmelových známek, která představuje fenomén účelových známek - chmelovek a řadí se k nejobsáhlejším sbírkám svého druhu vůbec. O vernisáž budou obě výstavy k prohlédnutí zdarma, v dalších dnech v otevírací době muzea už za běžné vstupné. V každém případě je nutné dodržet všechna platná epidemiologická nařízení. Putovní výstavu s názvem Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví, která potrvá do 3. dubna 2022, připravilo město Žatec s podporou Ministerstva kultury. (Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec)