Papír, taška, krabice

7. 4. 2022 - Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na výstavu Papír, taška, krabice, která bude zahájena vernisáží 28. dubna od 17 hodin v prostorách své pobočky Stará papírna (Volyňských Čechů 733). „Po úspěšných výstavách o Šroubárně (2019) a Frutě (2021) jsme se rozhodli udělat další podnikovou výstavu. Stálou expozici o žateckém průmyslu a rekonstrukci papíren doplníme dalšími exponáty, které se podařilo zapůjčit od bývalých zaměstnanců či jejich potomků nebo ze sběru muzejníků v areálu před rekonstrukcí objektu v letech 2014 - 2015. K vidění budou fotografie z výrobních hal, bezpečnostní cedule, pomůcky, předpisy a hlavně výrobky bývalých papíren, např. reklamní papírové tašky, krabičky, papíry k jejich výrobě. Přiblížíme i první zakladatele, architekty a majitele tehdejší kartonážky a mnohé další zajímavosti“, nastínil kurátor výstavy Ing. Martin Čížek. Výstava je otevřena do 3. prosince tohoto roku. (Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec)