Muzejní noc a noc kostelů v Bechyni

12. 5. 2022 - V pátek 10. června v 17.00 hod zahájíme letošní muzejní noc před Městským muzeem na náměstí. Program v jednotlivých institucích: Městské muzeum: Vernisáž výstavy Helena Johnová – první dáma české keramiky, otevření dětské herny s názvem Do světa M. Šaška (autor knih To je Londýn, To je Paříž, aj.). Otevíráme v 17.00 hod. K dispozici též stálá expozice. Vše do 21.00 hod. Alšova jihočeská galerie – mezinárodní muzeum keramiky: Galerijní noc Hlava na hlavě (17.00 – 20.00 hod.). V rámci festivalu muzejních nocí jsme pro vás připravili výtvarnou dílnu a komentovanou prohlídku k výstavám Hlava mapa a Současnost tradice. Přijďte se seznámit s díly jednoho z předních českých sochařů a zároveň si užít klasickou tvorbu z keramických sbírek AJG. 18.30 – 19.30 výtvarná dílna na motivy stálé expozice a výstavy Richarda Štipla pro děti i tvořivé dospělé. V 18.00 komentovaná prohlídka k výstavě Richard Štipl – Hlava mapa Muzeum turistiky: Od 17.00 do cca 22.00 hod. možnost prohlídky prostor Muzea turistiky (bývalá synagoga), promítání filmů s tématikou Bechyně (stavba mostu, přesunutí a stavba řetězového mostu pod Stádlcem), příp. na dvoře posezení u ohně, opékání špekáčků, občerstvení). Od 18.30 hod. komentovaná vycházka kolem bechyňského opevnění. Průvodce ing. Jan Havelka. Sraz účastníků před budovou muzea turistiky, střediska „Stezky kolem Lužnice“ Bechyně, Široká ul. 47 a 48. Délka prohlídky cca 1,5 hodiny. Hasičské muzeum: Hasičské dovednostní úkoly například motání hadic, hasičský kuželník, srážení kuželek vodou, prohlídka expozic a vystavené požární techniky. Farnost Bechyně: 18.00 Šotek- varhanní koncert – kostel Sv. Michaela (otevřen od 17.00 hod) 18.15 Mše svatá- kostel Sv. Matěje 19.00 Vážně nevážně – kostel Sv. Michaela 19.00 Zvony v Bechyni – p. Votruba/ Kopřiva- kostel sv. Matěje 20.00 Mariánské písně – kostel sv. Matěje 22.00 Koncert chrámového sboru- klášterní kostel 17.00-22.00 – otevřen vstup na kostelní věž a farní zahrádku (od 18.00) v klášterním kostele (Městské muzeum Bechyně)

Přiložené obrázky:
Přiložený obrázek