Autokluby u nás

12. 1. 2023 - Na fenomény autoklubů v českých zemích v letech 1904–1951 je zaměřena výstava s názvem Za volantem bez bázně a chikany. V části výstavy se návštěvníci seznámí s obecnou činností klubů, jejich historií a vývojem; druhá část výstavy se věnuje závodům a soutěžím pořádaným kluby za účelem větší popularizace motorismu. Nejstarší české autokluby byly založeny v roce 1904 v Praze, o dva roky později vznikl nejstarší klub na Moravě se sídlem v Brně (Mährisch-Schlesischer Automobil-Club).Součástí výstavy jsou artefakty prezentující činnost klubů.Fanoušci historie automobilového sportu mohou obdivovat v Technickém muzeu v Brně závodní vozy moravských značek z období první republiky. Výstava je přístupná do 26. února 2023 (Technické muzeum v Brně)

Přiložené obrázky:
Přiložený obrázek