Aktuality - Muzeum Františka Pravdy

Velikonoce na Zámku Hrádek

6. 4. 2012 - Zveme Vás na Velikonoční výstavu na zámku v Hrádku u Sušice, kde ve dnech 7. - 9. dubna proběhne ukázka zdobení kraslic vždy od 13 do 16 hodin. Návštěvníci si budou moci za asistence malířek vyzkoušet různé druhy technik zdobení a své dílo si odnést domů. V těchto dnech lze navštívit i Muzeum Františka Pravdy v rámci prohlídky zámku s průvodkyní. (Muzeum Františka Pravdy)

Velikonoční výstava kraslic

9. 3. 2012 - Srdečně Vás zveme na Velikonoční výstavu kraslic, která probíhá od 1. 3. do 15. 4. 2012 na Zámku Hrádek (Hrádek u Sušice). Vystaveny jsou různé ukázky technik zdobení - drátkování, batikování, zdobení voskovým reliéfem, slámou, dužinou jezerní sitiny, apod. V sobotu 7. dubna, neděli 8. dubna a v pondělí 9. dubna bude výstava zpestřena o ukázky různých technik zdobení. (Muzeum Františka Pravdy)

Velikonoční výstava kraslic

15. 2. 2012 - Srdečně Vás zveme na Velikonoční výstavu kraslic, která proběhne od 1. 3. do 15. 4. 2012 na Zámku Hrádek (Hrádek u Sušice). K vidění budou různé druhy kraslic vyhotovených a zapůjčených od Asociace malířek a malířů České republiky. Přijďte se podívat a žasnout nad šikovnými českými ručičkami do podhůří Šumavy. (Muzeum Františka Pravdy)

Výstava betlémů

22. 1. 2012 - Ještě stále můžete navštívit Zámek Hrádek, kde do 1. 2. 2012 pokračuje výstava betlémů. K vidění je originální betlém z roku 1887, těstovinové jesličky, betlém vyrobený z chleba, či miniaturní jesličky v oříšku a jiné pozoruhodné exponáty. Součástí výstavy je i prohlídka muzea (bez průvodce). Výstavu lze navštívit denně od 11 do 17 hodin. (Muzeum Františka Pravdy)

Adventní koncerty na Zámku Hrádek

21. 11. 2011 - Srdečně Vás zveme na adventní koncerty na Zámek Hrádek nacházející se blízko Sušice. První koncert se uskuteční v sobotu 3. prosince 2011 v 18 hodin v zámecké kapli sv. Valburgy. Vystoupí harfistka Bronislava Klablenová společně s Andreou Brožákovou (zpěv) a Martinem Kaplanem (housle). Druhý koncert pořádá Hrádecký chrámový sbor v sobotu 17. prosince od 17 hodin. Více informací na www.zamekhradek.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu. (Muzeum Františka Pravdy)