Aktuality - Muzeum středního Pootaví Strakonice

Hlavolamy

30. 5. 2023 - Hlavolamy interaktivní výstava 3. 6. – 1. 10. výstavní sály muzea Otevírací doba: úterý – neděle / 9.00 – 17.00 Na výstavě jsou k vidění a rozluštění nejstarší hlavolamy světa zpracované výtvarnicí Věrou Tataro. Například Ramsesova hvězda, Dürerův čtverec, mosty v Königsbergu, první křížovka v původním znění a další. Uvidíte i největší evropský hlavolam Big Pelikan, zkusíte si vyndat obřího ježka z klece, projet kolektivním bludištěm, sestavit lomený oblouk z molitanových bloků a nebo jen stavět z dřevěných kostek. Součástí výstavy je i hlavolamová herna. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Muzejní noc

30. 5. 2023 - Muzejní noc 2. 6. 2023 Muzejní noc plná hlavolamů. 16.00 – 22.00 h Startujeme v 16.00 hodin vernisáží výstavy Hlavolamy. Těšit se můžete na ukázky deskových her s možností zahrát si ty časově nenáročné. Na ukázky různých tipů hlavolamů. Obří člověče nezlob se a další hry na nádvoří hradu. Hledání pokladu se skupinou SHŠ Berit Vimperk. Mobilní unikovou hru s mimozemskou tématikou. Vše zakončí ohňová show. Naše muzeum bude navíc tento den propojeno s kostelem sv. Prokopa, který bude otevřen s doprovodným program v rámci celorepublikové Noci kostelů. Zajištěno je i občerstvení pro velké a malé. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Helena Šandová – Obrázky pro radost

30. 5. 2023 - Helena Šandová – Obrázky pro radost výstava 2. 6. – 30. 7. vernisáž 1. 6. / 16.00 h černá kuchyně Otevírací doba: úterý – neděle, včetně svátků / 9.00 – 17.00 h Realistické obrázky květin, zátiší, krajiny, starých staveb a zákoutích. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Život s fotoaparátem

9. 3. 2023 - Život s fotoaparátem výstava 10. 3. – 10. 4. Otevírací doba: úterý – neděle / 9.00 – 17.00 Vzpomínková výstava strakonického fotografa Františka Zemena u příležitosti jeho nedožitých 90. narozenin. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Dobré chutnání aneb z kuchyně našich prababiček

9. 3. 2023 - Dobré chutnání aneb z kuchyně našich prababiček výstava 1. 3. – 4. 6. výstavní sály muzea Otevírací doba: úterý – neděle / 9.00 – 17.00 Nahlédněme společně do atmosféry kuchyně 1. poloviny 20. století. Vyšívané textilní kuchařky, rukopisné recepty dodnes schraňované jako poklad, oblíbené kuchařské knihy, ale i zajímavé nádobí a náčiní užívané v kuchyních té doby. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Velikonoční výstava

9. 3. 2023 - Velikonoční výstava 10. 3. – 10. 4. kapitulní síň vernisáž 9. 3. / 16.00 h Otevírací doba: úterý – neděle / 9.00 – 17.00 Tradiční velikonoční výstava představí dobu postní i velikonoční. Návštěvníci si prohlédnou věci spojené s církevními obřady, umělecká díla s velikonoční tématikou či zvykoslovné předměty, jako kraslice, pomlázky, řehtačky a obřadní pečivo. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Obrázky - Iva Hüttnerová

28. 2. 2023 - Obrázky- Iva Hüttnerová Termín: 2. 3. – 23. 4. Místo: výstavní sály muzea Vernisáž: 1. 3. | 16.00 h | zazpívá Hana Křížková Vstupné: 40/20 Kč, Spolek přátel muzea zdarma Obrázky pražské malířky a herečky Ivy Hüttnerové. Vystudovala DAMU a je sběratelkou starých předmětů z domácností a její romantický pohled na svět kolem nás a na idylku "starých dobrých časů " se odráží i v jejich obrazech i grafikách. Jsou plné drobných lidských příběhů, pohody a laskavého humoru dob dávno minulých. Její díla jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách, ale i v expozicích naivního umění v zahraničí. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Půjdem spolu do Betléma

16. 11. 2022 - Půjdem spolu do Betléma 23. 11. – 26. 12. vernisáž: 22. 11. v 16.00 hodin Tradiční vánoční výstava v kapitulní síni strakonického hradu. Tentokráte se zaměřením na betlémy z různých materiálů. kapitulní síň /strakonický hrad vstupné: 20/10 Kč otevírací doba: úterý – neděle: 9.00 – 17.00 hod. 24. 12., 25. 12., 26. 12.: 13.00 – 16.00 hod. Bohatý doprovodný program na www.muzeum-st.cz. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)

Adventní trhy pod Rumpálem

12. 11. 2021 - 2. - 4. 12. 24. ročník tradičních adventních trhů na strakonickém hradě. Jako každý rok jsme pro vás připravili tržiště s pestrým sortimentem řemeslných výrobků, umělecká vystoupení základních škol, pěveckých sborů a souborů, dudáků, dechovky, denních stacionářů či domovů pro osoby se zdravotním postižením. Nebudou chybět ani loutková divadélka, šermířská vystoupení, rukodělné dílničky, živý betlém či mikulášská nadílka a otevření bran pekelných. Kompletní program na www.muzeum-st.cz. (Muzeum středního Pootaví Strakonice)