Aktuality - Památník Petra Bezruče

Leopold Parma mezi přáteli

6. 2. 2018 - Zveme vás na výstavu věnovanou Leopoldu Parmovi, který je dodnes významnou osobností pobeskydského malířství. Největším inspiračním zdrojem byla Parmovi příroda – krása rodného kraje, majestátnost hor, lesní potůčky či staré chalupy rozeseté po beskydských kopcích. Parma nikdy neprošel akademickým výtvarným školením, měl však kolem sebe mnoho přátel, kteří jej inspirovali, ve výtvarných technikách poučili a dávali mu cenné rady a připomínky. A právě tyto přátelské vztahy budou stěžejním tématem výstavy, kterou Slezské zemské muzeum vzpomene 50. výročí úmrtí Leopolda Parmy, které připadne na rok 2018. Představí nejen díla samotného malíře, ale i jeho přátel – Ferdiše Duši, Břetislava Bartoše či Bohumíra Jaroňka. Výstava probíhá od 15. listopadu 2017 do 15. dubna 2018 v Památníku Petra Bezruče. (Památník Petra Bezruče)