Aktuality - Muzeum Těšínska

Vzpomínky na kostel v Gutech

30. 8. 2018 - Výstavu Gutský kostel ve vzpomínkách připravilo Muzeum Těšínska ve spolupráci s městem Třinec. Zahájena bude 13. září v 17.00 hodin v Knihovně Třinec na Lidické ulici. Připomene bohatou minulost dřevěného kostela Božího těla v Gutech, jenž se loni stal obětí žhářského útoku. Slovem, obrazem i prostřednictvím autentických předmětů s vazbou na tuto významnou kulturní památku bude představena čtyři a půl staletí trvající historie jedné z nejstarších a nejvýznamnějších sakrálních staveb na Těšínsku. Pozornost bude rovněž věnována rekonstrukci z let 2011–2012, přiblížen bude i někdejší unikátní mobiliář kostela. Výstava potrvá do 3. listopadu 2019 (Muzeum Těšínska)

1918 ZA ČESKOSLOVENSKO 2018

26. 8. 2018 - Koncem září proběhnou ve městě Český Těšín oslavy 100. výročí vzniku ČSR. Všechny srdečně zveme. (Muzeum Těšínska)

SILESIA PICTA

19. 3. 2014 - Výstava reprodukcí starých map Slezska a vedut slezských měst prezentuje vývoj mapového vyobrazení a jeho proměny od 16. do 19. století. Kartografické prameny, které jsou cenným zdrojem informací o době svého vzniku, pocházejí ze sbírek Vědecké knihovny v Olomouci a Vojvodské knihovny v Opolí. Výstava potrvá do 16. května 2014 (Muzeum Těšínska)