Aktuality - Muzeum Bučovice

MUZEJNÍ DÍLNIČKY pro rodiny s dětmi

23. 7. 2021 - 4.8. – 19.11. 2021 Muzeum Bučovice K výstavě Kulturní projevy aneb umí lidoopi kreslit? jsme si pro Vás připravili také oblíbené muzejní dílničky pro rodiny s dětmi; můžete přijít ve všední dny vždy od úterý do pátku. Během programu na Vás čeká interaktivní kvíz nebo hlavolam, který si také odnesete domů. Další informace Vám podá náš muzejní pedagog na tel. č. 702013811. (Muzeum Bučovice)

Kulturní projevy v živočišné říši aneb umí lidoopi kreslit?

23. 7. 2021 - 4. 8. - 21. 11. 2021 Muzeum Bučovice Vernisáž výstavy v úterý 3. srpna v 17:00 hodin Na výstavě se návštěvníci seznámí s kulturními projevy živočichů, které člověk běžně v přírodě nezaznamená. Nástrojové chování můžeme pozorovat u mnoha druhů živočichů, za projev kultury ho však považujeme především u lidoopů a ptáků. Ti jsou totiž schopni nástroje nejen používat, ale také si je vyrobit. Manipulací předmětů u primátů se dlouhá léta zabývala primatoložka a etoložka Mgr. Marina Vančatová, Ph.D. Prokázala u lidoopů pokročilé kreslící dovednosti, které byly zaznamenány na desítkách výtvorů šimpanzů, goril a orangutanů. K vidění bude 17 obrázků malovaných lidoopy z českých zoologických zahrad a jeden obrázek malovaný slonicí Delhi ze ZOO Ústí nad Labem. (Muzeum Bučovice)

Lovecké trofeje ze sbírky Antona Greňo

12. 5. 2021 - 13. 4. – 13. 6. 2021 Muzeum Bučovice. Lovecké trofeje jsou upomínkou na lov, v našem prostředí pernaté, spárkaté, vysoké či černé zvěře. Připomínají úspěch a završení celoroční péče o lesní a polní zvěř. Trofejí se stane nejčastěji vypreparovaná lebka zvířete spolu s parůžky, kančí kly, nebo zvířecí kožka. Anton Greňo, předseda Mysliveckého sdružení LITAVA-BUČOVICE, sbírá trofeje již řadu let. V jeho sbírce najdeme kusy, jejichž úlovkem se může sám pochlubit, ale také trofeje, které získal od svých přátel. Výstava představí návštěvníkům trofeje srnčí, jelení, ale i vzácnějšího daňka, muflona a ukázky kožešinové zvěře. (Muzeum Bučovice)