Aktuality - Arboretum Nový Dvůr

První skleníková expozice v Arboretu Nový Dvůr

6. 2. 2018 - Zveme vás na výstavu věnovanou historii skleníkového komplexu v Arboretu Nový Dvůr. Již se založením arboreta v roce 1958 je spojeno pěstování subtropických a tropických rostlin. Na místě rozpadlé množárny, postavené za původního majitele Quida Riedla (1878–1946), vzniknul malý skleník s vlastní kotelnou. V té době ještě pěstované rostliny neměly charakter opravdových sbírek, ale kaktusy, palmy, orchideje a řada druhů pokojových rostlin již tenkrát poutala velký zájem prvních návštěvníků. Pro lepší podmínky odborné práce, sbírkové činnosti a prezentačních výstupů bylo nutno postavit nový a tomuto účelu adekvátní skleníkový areál. Jaký byl časový sled příprav a prací na první skleníkové expozici? Která léta patřila k těm nejlepším? A jak probíhala likvidace tohoto komplexu? To vám přiblíží výstava umístěná ve výstavním pavilonu v parku Arboreta Nový Dvůr. Výstava trvá od 1. května 2017 do 1. dubna 2018. (Arboretum Nový Dvůr)

Zvířata a jejich děti

6. 2. 2018 - Zveme vás do Arboreta Nový Dvůr na výstavu, která návštěvníkům přiblíží mláďata nejrůznějších druhů zvířat. Pozornost bude věnována nejen biologickému vývoji mláďat, ale také tomu, jak se správně chovat k mladým jedincům nalezeným v přírodě. (Arboretum Nový Dvůr)