Aktuality - Podskalská celnice na Výtoni

Výtoň zblízka s Muzeem města Prahy

31. 8. 2022 - Muzeum města Prahy ve spolupráci s okolními podniky a obchody připravuje na sobotu 17.9. oživení Výtoně s bohatým programem. Po celou dobu konání akce bude navíc vstup zdarma do Podskalské celnice na Výtoni, kde je ke zhlédnutí unikátní expozice Zaniklé Podskalí a život na Vltavě, která představuje těžký život na pražských březích u Vltavy v průběhu historie. Pro návštěvníky bude připravena zdarma také komentovaná vycházka Podskalím, kde se mimo jiné dozví, proč se Výtoň jmenuje Výtoň a mnoho dalších zajímavostí. Připravena bude i tematická hra pro děti či kreativní dílny. Akce Výtoň zblízka s Muzeem města Prahy se zúčastní i podniky z okolí, jako např. vinárna Na břehu Rhôny a kavárna Víno z Podskalí, které připraví speciální občerstvení. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si oblíbené muzejní publikace o pražských čtvrtích (Podskalí, Strašnice, Holešovice, Břevnov, Žižkov, Vinohrady), zakoupit dárkové předměty, šperky a nejen to. Večer zakončí filmová projekce krátkometrážních starých filmů. (Podskalská celnice na Výtoni)

Výtoň zblízka s Muzeem města Prahy

7. 9. 2021 - Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci s okolními podniky a obchody připravuje na sobotu 18.9. od 10:00 do 18:00 oživení Výtoně s bohatým programem. Podívat se můžete do Podskalské Celnice na expozici o Podskalí a voroplavbě, kde bude vstupné celý den zdarma. Odpoledne se můžete zúčastnit komentovaných vycházek po Zaniklém Podskalí, kde se třeba dozvíte proč se Výtoň jmenuje Výtoň. Připravujeme i tematickou hru pro děti či kreativní dílny. Akce se zúčastní podniky z okolí, které si připraví speciální občerstvení, jako třeba vinárna Na břehu Rhôny, Dobrý Cider a kavárna Víno z Podskalí. Dále bude možnost nechat si opravit kolo u stánků BIKO a zakoupit si muzejní publikace o pražských čtvrtích, dárkové předměty a mnoho dalších. Večer zakončíme filmovou projekcí krátkometrážních starých filmů. Více na www.muzeumprahy.cz (Podskalská celnice na Výtoni)