Aktuality - Městské muzeum Bechyně

Cestovatelská dílna: Loterie Poznej svět

22. 6. 2022 - V rámci dětské výstavy Do světa M. Šaška vás zveme pod vedením lektora do cestovatelské dílny: Loterie – Poznej svět. Vstupné 50 a 40 Kč společně se vstupem na krátkodobé výstavy a stálou expozici muzea. Dílna je k dispozici celý týden od 9.00 do 17.00 hodin, ovšem každou prázdninovou středu (vyjma 31. 8.) můžete cestovat do Benátek, Hongkongu a vlastně po celém světě pod vedením lektora. (Městské muzeum Bechyně)

Do světa M. Šaška - výstava a herna pro děti

22. 6. 2022 - Herna a výstava pro děti na motivy knih M. Šaška: To je Londýn, To je Paříž, To je Austrálie aj. Každou prázdninovou středu (vyjma 31. 8.) 9 – 17 hod. Loterie-Poznej svět na motivy této výstavy pod vedením edukátora. Vstupné viz běžné vstupné do muzea, společný vstup na výstavu keramiky Heleny Johnové a do stálé expozice muzea. Potrvá do 11. 9. 2022. (Městské muzeum Bechyně)

Výstava Helena Johnová, první dáma české keramiky (1884-1962)

22. 6. 2022 - Helena Johnová (1884–1962), známá jako žačka Jakuba Schikanedra v Praze a Michaela Powolnyho ve Vídni. První profesorka umělecké keramiky Uměleckoprůmyslové školy v Praze v období mezi světovými válkami. Představíme stovku jejích prací z období vídeňských studií i pražské profesury. Vernisáž v rámci Muzejní noci a noci kostelů – vstup volný, v dalších dnech 50 a 40 Kč společně se vstupem na stálou expozici. Potrvá do 11. září. K prodeji zde bude nabízena kniha související s výstavou. Ve dnech 8. 7. a 12. 8. od 16 hod proběhnou komentované prohlídky pod vedením autora knihy Jiřího Hořavy. (Městské muzeum Bechyně)