Muzeum a Pojizerská galerie Semily, příspěvková organizace

Adresa:
Husova 2
Semily 513 01
Kraj Liberecký

Telefon: +420 481 622 528
Web: http://www.muzeumsemily.cz
E-mail: muzeum@muzeumsemily.cz

Otevírací doba
Období letních prázdnin: 09:00–17:00
Ostatní měsíce: 09:00–12:00 a 13:00 - 16:00 (pondělí zavřeno)
Fotografie - Muzeum a Pojizerská galerie Semily, příspěvková organizace
Vstupné:
Dospělí 40,- Kč
Děti, studenti, důchodci, ZTP/P 20,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie
Stálá expozice
Muzeum v Semilech dokumentuje region horního Pojizeří se zaměřením na etnografii, oblast společenskovědní a uměleckou.
Netradičně uspořádanou etnografickou expozici, umístěnou v podkroví, tvoří malovaný nábytek, předměty z podkrkonošských domácností jako jsou lidové kroje, městské a venkovské oblečení z přelomu 19. a 20.století, lidové betlémy, Maiznerovy a Dolenského loutky, památky na krkonošské i jiné řemeslníky a další zajímavosti. Expozice je průběžně doplňována nově získanými exponáty. Každý rok probíhá na dvě desítky samostatných výstav, většinou zaměřených na historii regionu a umění Pojizeří (prostor Pojizerské galerie). Kromě hlavní budovy v Husově ulici spravuje muzeum i soubor lidových staveb v Jílovecké ulici (tzv. Červenou a Zelenou roubenku) a během letní sezóny zajišťuje průvodcovskou službu na vyhlídkové věži kostela sv.Patra a Pavla v Semilech.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum a Pojizerská galerie Semily, příspěvko...

Ověření: tři krát pět =  

(8. 2. 2012) Muzeum v Semilech je krásné a dobře situované v centru města. Bohužel na webových stránkách www.muzeumsemily.com se neorientuji. Informace zde jsou chaotické, chtělo by to lepší grafiku a uživatelsky přívětivější prostředí. některé odkazy na stránkách jsou dokonce nefunkční.
(8. 2. 2012) Webové stránky jsou opravdu děsné, palec dolů. Jestli to mají být stránky muzea, tak to jsem vůbec nepostřehl :-((
(11. 2. 2012) Semilské muzeum je moc pěkné. Uvítal bych v Muzeu nějakou kavárnu, hodila by se tam. Z nových webových stránek muzea jsem poněkud zmaten, předchozí stránky byly o dost lepší...
(23. 1. 2014) Muzeum je útulné a příjemné pro návštěvníky. Je zde i Informační centrum, takže jsem dostali mapu a zjistili kudy na Riegrovu stezku.
(27. 7. 2015) Zajímavé, poutavé. Hanka a Zdeněk