Muzeum klasického knihařství

Adresa:
Husova 24
Rožďalovice 289 93
Kraj Středočeský

Telefon: +420 603 226 632
Web: http://www.rajman.cz
E-mail: dilna@rajman.cz

Otevírací doba
leden - duben
Po - Pá 10:00 - 16:00
So - Ne zavřeno
květen - září
Po - Út zavřeno
St - Ne 10:00 - 16:00
říjen – prosinec
Po - Pá 10:00 - 16:00
So - Ne zavřeno
Fotografie - Muzeum klasického knihařství
Vstupné:
Dospělí 80 Kč, děti do 15 let 50 Kč, hromadné výpravy (10 a více osob) 70 Kč/os.
Fotografie Fotografie Fotografie
Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
19. 5. 2020 Výstava Vojtěch Kubašta – Z Čech i z daleka
Výtvarník Vojtěch Kubašta vytvářel nejen prostorové obrázkové knížky, oblíbené v mnoha zemích světa, ale také prostorové a panoramatické pohlednice nejrůznějších měst a míst. Rozsá ... zobrazít více
20. 11. 2019 Workshop: Vánoční vystřihovánky
Zveme malé i velké na tvořivou dílnu, při které si vyrobí prostorová přáníčka. Budeme se inspirovat prostorovými knížkami, které u nás nyní vystavujeme. Vymyslel a namaloval je Voj ... zobrazít více
29. 10. 2019 Prostorové pohádky Vojtěcha Kubašty
... zobrazít více
Stálá expozice
Navštivte rodinnou knihařskou dílnu s tradicí od roku 1925 a objevte jedinečný soubor klasických knihařských nástrojů a strojů. Seznamte se s krásnými ručními vazbami mistra knihaře Jendy Rajmana (1892-1965).
Nechte se okouzlit kouzlem starých strojů a nástrojů, půvabem krásných knih v expozici knižních vazeb, nadchnout elegancí návrhů knižních vazeb a grafických listů. Jejich prostřednictvím zažijete setkání se slavnými českými umělci, se kterými Rajman spolupracoval, ať už to byli Max Švabinský, Cyril Bouda, Karel Kinský a další.
Kromě stálé expozice pořádá muzeum periodické výstavy a také tvůrčí dílny pro širokou veřejnost. Objednejte se na tvůrčí dílnu, třeba i s dětmi, zkusíte si jednoduchou vazbu sešitku. Nebo na složitější projekt, neboť provozovatel muzea a knihařské dílny Jendy Rajmana, společnost Rajmanova dílna, s.r.o., spolu s Nadačním fondem Jendy Rajmana, správcem jeho uměleckého a řemeslného odkazu, připravily pro zájemce o ruční vazbu knih projekt – Svaž si svoji knihu. v něm poznejte klasické postupy vazby knih, připravte si vlastní návrh vazby a svažte si sami svoji knihu.
A pokud si chcete nechat něco svázat nebo jen spravit starou oblíbenou knihu, přineste k nám svou zakázku. Současný provoz dílny přispívá k existenci muzea.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Muzeum klasického knihařství

Ověření: tři krát pět =  

(23. 10. 2015) Muzeum se nyní rozšířilo, k vidění je i dům, kde knihař bydlel a měl papírnický krám, zůstalo tam i původní vybavení ze 30. let, obrázky a grafiky umělců, se kterými se Rajman přátelil. Promítají tu filmy o knihařství, dobové fotografie. Nyní je tam též dočasná výstava k výročí 1. světové války - Sočská fronta 1915-1917. Stojí za návštěvu.
AK