Městské muzeum Žacléř

základní 35,- Kč
snížené 25,- Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Návštěvníci postupně prochází čtyřmi částmi přehledně členěné stálé expozice s popisky v českém, německém a polském jazyce a mohou se seznámit se zajímavými dějinami našeho městečka a jeho blízkého okolí. V první části stálé expozice se můžete mimo jiné dovědět, kdy bylo založeno město Žacléř, kolik názvů město mělo, jací významní panovníci naše město navštívili, jak se Friedrich II. stal občanem Žacléře, jak se stavěla pevnost Stachelberg, jak dříve vypadala železniční stanice. Zjistíte také, že ve městě Žacléř dříve fungovalo mnoho úspěšných průmyslových podniků. Autoři se však nevyhýbají ani ožehavé problematice soužití německých a českých obyvatel a vysídlení původního německého obyvatelstva. S významnými osobnostmi, které se zapsaly do dějin města, se můžete seznámit ve druhé části stálé expozice. Zde uvádíme krátké medailony, podrobnější informace a další zajímavosti k těmto osobnostem naleznete právě ve druhé místnosti stálé expozice žacléřského muzea.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Žacléř