Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Adresa:
Dukelská 1
České Budějovice 370 51
Kraj Jihočeský

Telefon: 387 929 311
Web: http://www.muzeumcb.cz
E-mail: safr@muzeumcb.cz

Otevírací doba
Jihočeské muzeum momentálně prochází celkovou rekonstrukce budovy muzea, pobočky jsou otevřeny sezónně od května do září.
Út - Ne 9.00 – 12.30 13.00 – 17.00hod.
Fotografie - Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
Fotografie Fotografie Fotografie
Stálá expozice
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. V současné době je krajským regionálním muzeem s orientací na přírodní a společenské vědy. Kromě stálých expozic pořádá muzeum každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky, kulturně vzdělávací programy a doprovodné akce. Tým pracovníků Jihočeského muzea také poskytuje odborné služby pro veřejnost. K pobočkám Jihočeského muzea v Českých Budějovicích patří: Tvrz Žumberk u Nových Hradů s expozicí lidového malovaného nábytku z jižních Čech a výstavou Ryby a lidé, Rožmberkové a rybníkářství v jižních Čechách a ve Waldviertlu, Muzeum Koněspřežky, Mánesova 10, České Budějovice s expozicí věnovanou památce koněspřežní železnice a v neposlední řadě Památník Jana Žižky z Trocnova s muzeem, zaměřeným na život Jana Žižky a období husitství. Hlavní budova Jihočeského muzea prochází v současné době rekonstrukcí, otevření nových expozic se plánuje na druhou polovinu roku 2015.
Mini recenze

Napište krátkou recenzi k: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích...

Ověření: tři krát pět =  

(7. 1. 2014) Nemohu se dočkat otevření muzea po rekonstrukci. Jihočeské muzeum bylo pro mě vždy nejkrásněji a nejlépe vybavené a svým uspořádáním a prostorami mě odmala fascinovalo. Ráda bych v tomto muzeu pracovala...