Muzeum dům U Zlatého prstenu

Kraj Hlavní město Praha

Web: http://www.muzeumprahy.cz/
E-mail: muzeum@muzeumprahy.cz

denně kromě pondělí 9–18 hod.
Fotografie - Muzeum dům U Zlatého prstenu
vstupné:
základní 180 Kč
snížené 80 Kč
senioři 80 Kč
rodinné 390 Kč
skupinové 150 Kč/osoba

ostatní akce 80 Kč/osoba
Aktuální akce
21. 10. 2021 Doprovodné programy k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara
Od 2. 11. 2021 muzeum připravilo hry pro rodiny, skupiny i jednotlivce. Tajemná Stínadla Sada karet provede prostřednictvím různých úkolů výstavou Město jako přízrak / Pražsk ... zobrazít více
14. 10. 2021 Osobní fond Jaroslava Foglara v PNP
V úterý 19. 10. od 18 hodin, malý přednáškový sál domu U Zlatého prstenu, Týnská 6, Praha 1 - Staré Město, cena 80,- Kč. Osobní fond Jaroslava Foglara v Památníku národního písemn ... zobrazít více
11. 10. 2021 Odpoledne s Albatrosem
... zobrazít více
Muzeum hlavního města Prahy v objektu realizovalo stálou expozici s názvem Praha Karla IV. - středověké město. Expozice přibližuje Karlovy představy i vlastní realitu proměny pražského souměstí. Nahlédneme do středověkého města pomocí hmotových a virtuálních rekonstrukcí důležitých pražských míst i jednotlivých staveb (Dobytčí trh, kostel Panny Marie Sněžné, Emauzy, dům U Kamenného zvonu, gotické novostavby v Karlově ulici atd.). K atraktivním exponátům patří modely Vyšehradu a Pražského hradu či chrámu sv. Víta, který v Karlově době sloužil náboženským i státnickým potřebám.

Virtuální prezentace seznamují se způsobem městské správy i stavbou středověkého mostu. Dramatická zastavení přibližují atmosféru města, jeho života a některých událostí, Karlovo narození, jeho příchod do Prahy v roce 1333, korunovaci i pohřeb. Videomapping na modelu celého pražského souměstí a modelu Karlova náměstí s blízkým okolím představuje stavební a urbanistický rozvoj města v průběhu 14. století. Každodenní život města i jeho obyvatel v době lucemburské ilustrují unikátní archeologické nálezy i další originální předměty ze sbírek Muzea hl. m. Prahy, pražského pracoviště Národního památkového ústavu a dalších institucí.

Samostatnou částí expozice je samoobslužná herna, která dětským návštěvníkům nabízí možnost na vlastní kůži proniknout do různých oblastí života karlovské Prahy.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum dům U Zlatého prstenu