Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Praha 6 162 00
Kraj Hlavní město Praha

Telefon: 224312012
Web: https://www.muzeumprahy.cz/objekty/studijni-a-dokumentacni-centrum-norbertov-8
E-mail: vila.muller@muzeumprahy.cz

leden–březen, listopad–prosinec\r\notevřeno: úterý, čtvrtek, sobota, neděle 9.45–18.00 hod.\r\n\r\nduben–říjen\r\notevřeno: úterý, čtvrtek, sobota, neděle 8.45–18.00 hod.
Fotografie - Studijní a dokumentační centrum Norbertov
Základní: 50 Kč\r\n\r\nVolné vstupné:\r\n– děti do 6 let, ZTP, ZTP/P\r\n– držitelé karet ICOM, ICOMOS, AMG, Svaz muzeí na Slovensku\r\n\r\nOstatní akce:\r\n– přednášky a programy: 60 Kč\r\n– komentované vycházky:\r\n– základní: 120 Kč\r\n– snížené (děti a mládež 7–26 let a osoby nad 65 let): 80 Kč
Architekt Adolf Loos - modely a fotografie\r\nStřednědobá expozice od 5. 11. 2021 jedinečné kolekce modelů a fotografií děl architekta Adolfa Loose.\r\n\r\nMuzeum města Prahy otevřelo 5. listopadu 2021 v galerii Studijního a dokumentačního centra Norbertov expozici s názvem Architekt Adolf Loos – modely a fotografie. Expozice jedinečné kolekce modelů a fotografií děl architekta Adolfa Loose bude důležitou součástí prohlídkového okruhu zahrnujícího Müllerovu vilu, Rothmayerovu vilu a Studijní a dokumentační centrum Norbertov.\r\n\r\nKolekce architektonických modelů a fotografií děl Adolfa Loose byla součástí retrospektivní výstavy ADOLF LOOS SVĚTOOBČAN, kterou pořádalo Muzeum města Prahy ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze u příležitosti 150. výročí narození architekta Adolfa Loose.\r\n\r\nUnikátní kolekci architektonických modelů a fotografií postavených budov i neuskutečněných projektů v Čechách a na Moravě jsme se rozhodli nadále zpřístupnit našim návštěvníkům v galerijním prostoru Studijního a dokumentačního centra Norbertov poblíž nejvýznamnější realizace tohoto významného architekta – Müllerovy vily. Expozice se tak stane svébytnou součástí prohlídky vily, během níž se bude možné seznámit s širším obsahem informací o architektonickém díle Loose v českých zemích.\r\n\r\nVýběr představených fotografií je zároveň průřezem dlouhodobého průzkumu díla Adolfa Loose v českých zemích, který Muzeum města Prahy zahájilo již v roce 2003. Díky průzkumu a aktivitám Studijního a dokumentačního centra Adolfa Loose se podařilo znovu dostat Loosovo dílo do širokého povědomí, což následně vedlo ke zdařilé obnově několika plzeňských Loosových interiérů. V posledním roce se podařilo též zachránit jednu z prvních Loosových staveb na Moravě, vilu Viktora Bauera v Hrušovanech u Brna.

Napište krátkou recenzi k: Studijní a dokumentační centrum Norbertov