Tajemství

28. 1. 2015 - Třebíčská básnířka a fotografka Mirka Hedbávná představuje vítězný soubor letošního ročníku projektu E-MOC-E, který si klade za cíl propagovat uměleckou tvorbu mezi lidmi na nekomerční bázi. Zakladatel projektu Milan Deutsch jej vystihuje třemi základními prvky – emoce mají velkou moc, umění vyvolává pozitivní emoce, bez násilí a zloby a umění vzniká pro radost sobě a druhým. Sama autorka o svém souboru říká: „Tajemství je slovo, které má mnoho významů a vždy obsahuje emoce. Vzbuzuje úžas, touhu, kouzlo, očekávání, cestu, jistotu i nejistotu. Spojuje i rozděluje. Každé tajemství trvá do okamžiku, než je odhaleno. Dokud existují předěly obzoru a oblohy, světla a tmy, mosty nad řekou, nebo průhledy mlhou, průhledy do sebe sama, potud tajemství nezmizí. A nezmizí-li, vždy bude vybízet i burcovat k přemýšlení a činům.“ Mirka Hedbávná vydala tři autorské básnické sbírky, její fotografie byly dvakrát oceněny na výstavě Praha fotografická, pravidelně se objevují na národních přehlídkách amatérské fotografie. Žije a pracuje v Třebíči. Po říjnové výstavě v Praze uvidí fotografie Mirky Hedbávné příznivci dobrého světla doma na Vysočině – na výstavě v Kavárně Muzeum v čase od 27. ledna do 1. března 2015. (Muzeum Vysočiny Jihlava)