Aktuality

Výstava Koláž v zahradě

2. 8. 2022 - Zveme vás na novu výstavu koláží na téma SVĚTOVÁ ARCHITEKTURA v nádherném prostředí zahrady Rothmayerovy vily, která učarovala mnoha umělcům. Termín výstavy: 4.8.– 2.9. 2022 Vstup zdarma. Výstava v zahradě je přístupná v otevírací dny objektu: úterý, čtvrtek, sobotu a neděli, podrobnosti najdete na webových stránkách Muzea města Prahy. Srdečně Vás zveme na prohlídku prací, které se k nám sešly doslova z celého světa. (Rothmayerova vila)

Pohádkový den plný zábavy

13. 7. 2022 - Nevíte kam s dětmi na výlet a za zábavou? MUZEUM HRAČEK STUCHLÍKOVI pro vás a vaše děti pořádá dne 13. 8. 2022 od 9 hodin do 16 hodin velkolepou akci Pohádkový den plný zábavy Čeká vás bohatý PROGRAM : • prohlídka muzea hraček V dnešní době je sbírka muzea již takového rozsahu, že patří mezi největší stálou expozici historických a retro hraček v republice. • loutkové divadelní představení lidového loutkaře Jiřího Polehni: ◦ v 11 hodin se můžete těšit na pohádku Chaloupka k nakousnutí (20 min.) ◦ ve 13 hodin na pohádku O hubaté Káče (20min.) • celým dnem vás bude bavit Východočeská kumpanie, kteří si pro vás připravili ukázky šermu, střelecké vystoupení, dobový tábor včetně dobové kuchyně s možností ochutnávky, nebude chybět taneční vystoupení ( orientální a španělské tance ) • Pro všechny dětské návštěvníky jsou připraveny soutěžní úkoly o odměny • Také se můžete těšit na Královehradeckého maskota Gustíka, s kterým si užijete spoustu legrace Občerstvení zajištěno. Možnost fotografování. Muzeum hraček Stuchlíkovi naleznete v bývalém areálu Jabloneckých skláren u koupaliště v Novém Bydžově, Ulice u Mlýna 1437. Veškeré informace naleznete na: Webové stránky: www.muzeumhracekbydzov.cz Email: muzeumstuchlikovi@seznam.cz Tel.: 608 985 477 – Michaela Bousová DiS Tento den si nenechte ujít a těšíme se na vaši návštěvu. (Muzeum hraček Stuchlíkovi)

Cestovatelská dílna: Loterie Poznej svět

22. 6. 2022 - V rámci dětské výstavy Do světa M. Šaška vás zveme pod vedením lektora do cestovatelské dílny: Loterie – Poznej svět. Vstupné 50 a 40 Kč společně se vstupem na krátkodobé výstavy a stálou expozici muzea. Dílna je k dispozici celý týden od 9.00 do 17.00 hodin, ovšem každou prázdninovou středu (vyjma 31. 8.) můžete cestovat do Benátek, Hongkongu a vlastně po celém světě pod vedením lektora. (Městské muzeum Bechyně)

Do světa M. Šaška - výstava a herna pro děti

22. 6. 2022 - Herna a výstava pro děti na motivy knih M. Šaška: To je Londýn, To je Paříž, To je Austrálie aj. Každou prázdninovou středu (vyjma 31. 8.) 9 – 17 hod. Loterie-Poznej svět na motivy této výstavy pod vedením edukátora. Vstupné viz běžné vstupné do muzea, společný vstup na výstavu keramiky Heleny Johnové a do stálé expozice muzea. Potrvá do 11. 9. 2022. (Městské muzeum Bechyně)

Výstava Helena Johnová, první dáma české keramiky (1884-1962)

22. 6. 2022 - Helena Johnová (1884–1962), známá jako žačka Jakuba Schikanedra v Praze a Michaela Powolnyho ve Vídni. První profesorka umělecké keramiky Uměleckoprůmyslové školy v Praze v období mezi světovými válkami. Představíme stovku jejích prací z období vídeňských studií i pražské profesury. Vernisáž v rámci Muzejní noci a noci kostelů – vstup volný, v dalších dnech 50 a 40 Kč společně se vstupem na stálou expozici. Potrvá do 11. září. K prodeji zde bude nabízena kniha související s výstavou. Ve dnech 8. 7. a 12. 8. od 16 hod proběhnou komentované prohlídky pod vedením autora knihy Jiřího Hořavy. (Městské muzeum Bechyně)

Letní příměstský tábor ve Ctěnicích

16. 6. 2022 - V Zámeckém areálu Ctěnice (Bohdanečská 259/1, Praha 9 – Vinoř) se letos o prázdninách opět uskuteční tematický příměstský tábor. Od pondělí 25. 7. do pátku 29. 7. 2022 čeká na děti zajímavý program uprostřed zámeckého parku, tentokrát na téma HÁDANKY CÍSAŘE RUDOLFA II.. Pod vedením zkušených lektorů budou děti ve dvou věkově odstupňovaných oddílech (7–10 a 11–14 let) pátrat po typických předmětech spojených s osobou císaře Rudolfa II. a seznámí se s dobovým řemeslným uměním. Prostřednictvím her budou poznávat minulost pražských obyvatel v době vlády Rudolfa II. a vyzkoušejí si i klíčové techniky práce historika a muzejníka přiměřeně k věku. Součástí tábora je i večerní zakončení táborové hry a závěrečné páteční setkání s rodiči. V ceně je program, obědy, odpolední svačina a pití. Děti si lektoři vyzvednou vždy ráno 8:00–8:30 na stanici metra Letňany, předávání dětí po programu tamtéž 16:30–17:00 hodin. Pokud máte zájem přihlásit své dítě, je nejvyšší čas. Kontaktní osoba: Iva Vachková, e-mail: vachkova@muzeumprahy.cz, telefon: 721 330 470, informace najdete také na webu muzea. (Muzeum zámecký areál Ctěnice)

Řemeslo má zlaté dno

15. 6. 2022 - Řemeslo má zlaté dno 18. 6. Vodním mlýn v Hoslovicích start v 10 h Další akce zaměřená na řemesla všeho druhu. Těšit se můžete na naklepávání kosy a sečení trávy, výrobu tesařských koz a tesání trámu, dřevořezbu, dlabání koryt, strouhání šindelů, paličkování a ve 13.00 hodin stříhání ovcí. Zastoupení budou mít i pekaři s pečením chleba, který budete moci tradičně ochutnat. V každou celou hodinu jsou plánovány prohlídky s průvodcem a pouštění mlýnského kola. Chybět nebude ani řemeslný jarmark, na kterém nakoupíte medovinu, klobásy, sýry, marmelády, šité hračky, drátkované ozdoby, hrábě a košťata, vinuté perly, paličkovanou krajku, suchou vazbu, šité zástěrky a chňapky, náramky či dřevěné ptáčky. Pro zájemce je na kase připravena oblíbená bojovka pana mlynáře a v areálu dětské dílničky. K dobré náladě zahrají Šumaváci. Těšíme se na vás od 10:00 do 17:00 hodin. Vstupné: 50/25 Kč Koná se za každého počasí Změna programu vyhrazena. (Vodní mlýn Hoslovice)

Sochání VII.

9. 6. 2022 - Již sedmá sochařská dílna v zahradě Křížovy vily. Na výtvarné dílně pod širým nebem jsou vítaní všichni zájemci, ať už pokročilí či začátečníci. Již od prvního ročníku dílnou provází zkušený sochař z Chomutovska, Josef Šporgy: „Pracujeme s pórobetonem, který je měkký a snadno tvarovatelný. Je tak vhodný i pro začátečníky. Do Žatce jezdím rád, o akci je zájem - a nedivím se, protože podobných akcí, kde se může zapojit široká veřejnost, není zas tolik.“ Pro účastníky nevyžaduje Žatecké sochání žádnou přípravu předem, stačí dorazit a nechat se vést vlastní kreativitou. K dispozici budou pro každého účastníka pórobetonové tvárnice i potřebné náčiní. Nicméně bude jen dobře, když si přinesete své vlastní osvědčené nástroje. Myslete i na ochranné pomůcky jako jsou brýle či rukavice. Svůj sochařský výtvor si odnesete domů! Vstupné je pro dospělé 50 Kč, pro děti 25 Kč. V případě velmi špatného počasí se akce nekoná. S dotazy se obracejte na Moniku Merdovou na tel. 608 832 299 . Děkujeme společnosti Xella CZ, s.r.o., která pro účely akce darovala pórobetonové tvárnice YTONG. http://www.ytong.cz/ (Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec)

Musica Barocca

9. 6. 2022 - Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na koncert Musica Barocca, který se uskuteční v pátek 5. srpna 2022 od 17 hodin ve sále Křížovy vily (Zeyerova 344, Žatec). Účinkují Marek Vyskočil (zobcové flétny), Aneta Sadílková (housle), Eliška Vlasáková (violoncello) a Matěj Parpel (rámový buben). „Na programu budou skladby A. Falconieriho, D. Ortize, F. Manciniho, G. Ph. Telemanna, A. Corelliho ad. Vstupné na koncert je 50 Kč a vstupenky budou k dispozici v předprodeji v pokladně Křížovy vily“, zve za muzeum Jitka Krouzová. (Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec)

DE SE DĚTI HRAVOU FORMOU ZLEPŠÍ V OBRATNOSTI, POČÍTÁNÍ, PROCVIČÍ PAMĚŤ A SKVĚLE SE U TOHO POBAVÍ? NO

9. 6. 2022 - Poličské muzeum představuje zbrusu novou a plně interaktivní výstavu, kterou vytvořilo ve spolupráci s oblíbenou výtvarnicí Vendulou Hegerovou. Již během prvních dnů si ji nenechalo utéct na desítky spokojených návštěvníků a mnozí z nich se rádi vrací. Výstava nese ohlasy od spokojených rodičů i malých „svišťů“. „Vřele doporučuji! Za mě nejlepší interaktivní výstava, na které jsme byli,“ napsala na sociální sítě paní Alena V. Fanclub Polička napsal „Výstava je jedním slovem BOMBA, BOMBA, BOMBA!“ „Polička má konečně plnohodnotnou výstavu! Gratulujeme všem, co se na ní podíleli. S dětmi jsme si to užili a určitě se ještě vrátíme, protože jsme všechno nestihli, je tam toho tolik co si může dítě vyzkoušet,“ doplnila paní Monika T. A to je přesně to, co bylo cílem výstavy, která se snaží zábavnou a hlavně hravou formou přenést k dětem práci paní Venduly Hegerové, kterou můžete znát především z knih pro děti, ale také grafomotorických, logopedických a jiných vzdělávacích materiálů, karetních a deskových her a v neposlední řadě také z časopisu pro děti PUNTÍK. Právě díky tomuto je instalace jedinečná v tom, že děti si hrají, ale zároveň si zlepšují paměť, motoriku, komunikační schopnosti či finanční gramotnost. „Na ZÁBAVIŠTI PRO SVIŠTĚ se můžete nechat vtáhnout do poutavých a vtipných příběhů, rozehrajete hudební koutek, procvičíte jazýčky a rozpohybujete celé tělo. Dále si zahrajete divadlo, předvedete obratnost svých prstů, započítáte si v obchodě, vyzkoušíte rýmovačky a obrázková říkadla nebo si vytvoříte dárek,“ zve na výstavu její kurátorka Mgr. Simona Valachová. „Vezměte maminky, tatínky, tetičky, strýčky, babičky, dědečky, sestřičky, brášky, kamarády, sousedy a svištěte na radnici v Poličce! Je čas se pochlubit a ukázat, jak jste šikovní,“ dodává. Co možná o paní Hegerové nevíte: Rodačka z Vysokého Mýta se k ilustracím pro děti dostala hlavně díky zakázce na vyzdobení dětského oddělení Jihlavské nemocnice. Radost, kterou svými dekoracemi způsobila, ji přesvědčila, že právě děti nejvíce ocení její veselé obrázky. Je to mnohostranná výtvarnice, která má na svém kontě leporela, komiksy, animovaný film, designy pokojíčků, přáníčka, ale nejvíce samozřejmě knížek. Často jsou to knížky naučné, které podněcují dětskou tvořivost a fantazii. Více na www.cbmpolicka.cz (Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů)

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129  


COMMERCIAL TRUCK TOWING