Aktuality

Den dětí v Muzeu hlavního města Prahy

25. 5. 2018 - Vyzkoušej si celodenní pátrací hru v objektech Muzea hlavního města Prahy na oslavu Dne dětí! Ta se uskuteční 2. června 2018 od 9:00 do 17:00, poslední herní plán můžeš získat v 16:30. A co tě u nás čeká? Nasbírej 6 razítek na 6 stanovištích ve 3 objektech – herní plán si můžeš vyzvednout na jakémkoli z herních míst (hlavní budova muzea Na Poříčí 52, dům U Zlatého prstenu a Novomlýnská vodárenská věž) a pak se pusť do sbírání! A co musíš splnit? Vytvoř si středověká pimprlata, vyřeš záhadu s kostkami, nauč se počty císaře Svaté říše římské a českého krále Karla IV. a slož jeho skládačku a nezapomeň ještě rozluštit renesanční šifru, kterou pro tebe připravili Questie. Jak získáš body? Splň všechny úkoly na všech třech objektech a vylosuj si krásnou cenu od nás z muzea nebo od našich partnerů, ke kterým patří hračky Hamleys, Koh-i-noor a Knihy Dobrovský. Ceny si můžeš vylosovat na hlavní budově nebo v domě U Zlatého prstenu. Co dál tě ještě čeká? Zábavné focení s Foto Škoda ve středověkém oblečení v domě U Zlatého prstenu Vstup na výstavy a expozice v hlavní budově muzea ZDARMA Více informací najdeš na: www.muzeumprahy.cz nebo na Facebooku Muzea hlavního města Prahy Místo: Hlavní budova muzea, dům U Zlatého prstenu, Novomlýnská vodárenská věž Termín: 2. 6. 2018 Délka trvání: 9.00–17.00 (Muzeum hlavního města Prahy)

Přednáška k restaurování diorama na Petříně

25. 5. 2018 - Přijďte si poslechnout přednášku restaurátora Petra Kadlece o restaurování dioramatického obrazu Boj Pražanů se Švédy na Karlově mostě roku 1648. Ten se nachází v Zrcadlovém bludišti na Petříně. Obraz, první svého druhu v Čechách, vytvořil Adolf Liebscher se svým bratrem Karlem pro pavilon Klubu českých turistů na Jubilejní zemské výstavě roku 1891. Díky neblahým podmínkám v prozatímně vytvořené stavby Zrcadlového bludiště je obraz v dnešní době značně poničení a musí proto projít restaurováním. Restaurátor Petr Kadlec vám poodhalí tajemství týkající se způsobu a metod restaurování takovéhoto obrazu. Přednáška proběhne v rámci doprovodných programů k výstavě Konzervovaná minulost, kterou můžete až do října navštívit v domě U Zlatého prstenu. Na samotné výstavě se dozvíte mnoho zajímavých informací o práci konzervátorů a o tom, co se děje s předměty než se s nimi setkáte ve výstavních prostorách, jako s exponáty. Kapacita přednášky je omezená, v případě zájmu se registrujte na emailu: schneider@muzeumprahy.cz kdy: úterý 29. 5. 2018, 17:30 hod. kde: Zrcadlové bludiště na Petříně, par. č. 924, Praha 1 – Malá Strana Cena: 250 Kč (Muzeum hlavního města Prahy)

Komentované prohlídky výstavy „Konzervovaná minulost“ s autory

25. 5. 2018 - Přijďte se dozvědět více o tajích konzervátorské práce od autorů výstavy. Užijte si atmosféru výstavy Konzervovaná minulost s komentářem přímo v prostorách domu U Zlatého prstenu. V rámci výstavy Konzervovaná minulost, kterou můžete navštívit v domě U Zlatého prstenu, pořádá Muzeum hlavního města Prahy sérii komentovaných prohlídek s autory. Výstava věnovaná konzervátorské práci poodhaluje to, co se odehrává v pozadí všech výstav a návštěvníkům zůstává běžně skryto. V rámci této akce můžete obdivovat dovednosti umělců a řemeslníků z dob minulých stejně tak jako schopnosti a technologie současných konzervátorů. Výstava Konzervovaná minulost se snaží přiblížit některé postupy konzervování keramiky, kovu, papíru, textilu či dřeva. Přijďte si o těchto technikách dozvědět více od samotných odborníků. Na výstavě Konzervovaná minulost máte možnost vidět díla umělců a řemeslníků tak, jak se dostanou do ruky konzervátorovi a sledovat procesy, které předcházejí jejich vystavení. Na vlastní oči uvidí individuální přístup konzervátorů ke každému artefaktu při volbě vhodného způsobu konzervace. Cílem jejich práce je pak zachovat sbírky tak, jak jsou, a zvýšit jejich odolnost vůči neúprosnému času. Komentovaná prohlídka má omezenou kapacitu, pro její návštěvu se proto registrujte na emailu: schneider@muzeumprahy.cz Kdy: čtvrtek 7. 6. 2018, 17:30 čtvrtek 6. 9. 2018, 17:30 čtvrtek 4. 10. 2018, 17:30 Kde: dům U Zlatého Prstenu max. 15 lidí Cena: 250 Kč (Muzeum hlavního města Prahy)

Komentovaná prohlídka konzervátorských dílen Muzea hlavního města Prahy

25. 5. 2018 - Přijďte si prohlédnout konzervátorské dílny Muzea hlavního města Prahy a setkat se s konzervátory v jejich pracovním prostředí. Dozvíte se, co vše předchází tomu, než se exponáty vystaví a poslechnout si od odborníků jaké individuální postupy volí pro práci s jednotlivými předměty. V rámci výstavy Konzervovaná minulost, kterou můžete, až do října navštívit v domě U Zlatého prstenu si pro Vás Muzeum hlavního města Prahy připravilo zajímavý program v podobě komentované prohlídky svých konzervátorských dílen, které muzeum vlastní již od roku 1965. Znáte výsledky jejich práce, ale neumíte si představit, co vše se za ní skrývá? Konzervátoři bývají návštěvníkům skryti a jejich práce není veřejnosti běžně známá. Prohlédněte si místo, kde se snoubí nejrůznější dovednosti a znalosti odborníků, kteří se starají o život předmětů. Bude vám poodhaleno tajemství mnohdy až titěrné práce. Komentovaná prohlídka je určena pouze omezenému počtu zájemců, max. 15 lidí. V případě vašeho zájmu se neváhejte registrovat prostřednictvím emailu: schneider@muzeumprahy.cz Kdy: úterý 18. 9. 2018, 16:30 Kde: Pod Viaduktem 2595, Praha 5 (Muzeum hlavního města Prahy)

Komentovaná prohlídka výstavy „Strašnice...zahrada Prahy, brána armád“ s autorkou

25. 5. 2018 - Projděte si v Muzeu hlavního města Prahy historii další pražské čtvrti, Strašnic s autorkou této výstavy! Autorka Vás provede výstavou Strašnice…zahrada Prahy, brána armád, která je již osmým dílem projektu o pražských čtvrtích. Představuje oblast, která se stala součástí Velké Prahy až v roce 1922. Do té doby náležely Strašnice k pražskému předpolí, které bylo zasaženo prakticky každým obléháním, každou válkou či bitvou o Prahu. Až do 19. století tvořily Strašnice součást zemědělského zázemí Prahy, od 14. do počátku 17. století se tu kromě polí rozkládaly rozsáhlé vinice a chmelnice. Původní nevelká ves ležící na důležitých obchodních cestách o několika málo číslech popisných se v 18. a 19. století postupně rozrůstala a na konci 18. století vznikly samostatné Nové Strašnice. Stavební boom pak zaznamenáváme od přelomu 19. a 20. století a během první poloviny 20. století se Strašnice staly důležitou rezidenční oblastí pražských středních vrstev. Velkou proměnu zaznamenaly Strašnice v druhé polovině 20. století, kdy byla zastavěna již většina plochy strašnického katastru. Místo konání Hlavní budova muzea, Na Poříčí 52, Praha 8, 180 00 Termíny konání: Středa 30. 5. 2018, 18:00 hod., hlavní budova muzea Na Poříčí 52 Středa 20. 6. 2018, 17:00 hod., hlavní budova muzea Na Poříčí 52 Středa 17. 10. 2018, 17:00 hod., hlavní budova muzea Na Poříčí 52 Cena komentované prohlídky 60 Kč (Muzeum hlavního města Prahy)

Svatodušní bouře – místa bojů: vycházka s komentářem

25. 5. 2018 - Projděte se místy Svatodušních bouří – místy bojů s autory výstavy „Praha 1848 – 1918“! Muzeum hlavního města Prahy pro Vás k výročním letům zakončeným číslem 8 připravilo výstavu Praha 1848 – 1918. V rámci ní si pro Vás autoři výstavy připravili krátkou úvodní vycházku s komentářem zaměřenou na Svatodušní bouře a konkrétní místa bojů. Dovíte se tak i něco víc, než Vám prozradí samotná výstava. Výstava „Praha 1848 – 1918“ představuje významné okamžiky zejména druhé poloviny 19. století, které stály za proměnnou provinčního města Prahy v moderní metropoli. Výstava návštěvníky seznámí se sedmi desítkami let, během nichž došlo k dramatickým událostem od tzv. svatodušních bouří po zásadní proměnu života Pražanů v době první světové války. V neposlední řadě vás autoři výstavy provedou událostmi vedoucími k vyhlášení samostatné Československé republiky a veřejnými manifestacemi. Začátek prohlídky je v 16:30 v hlavní budově muzea Na Poříčí 52 Více informací najdete na: www.muzeumprahy.cz Kdy: 14. 6. 2018, 16:30 a 20. 9., 16:30 Kde: hlavní budova muzea Vstupné: 60 Kč (Muzeum hlavního města Prahy)

Komentovaná prohlídka výstavy „Praha 1848 – 1918“

25. 5. 2018 - Projděte si výstavu Praha 1848 – 1918 s jejími autory a poznejte tak dobu dramatických proměn Pražanů i Prahy! Muzeum hlavního města Prahy pro Vás k výročním letům zakončeným číslem 8 připravilo výstavu Praha 1848 – 1918. Přijďte s námi oslavit 100. výročí vzniku Československa, a to za přítomnosti autorů výstavy, kteří Vás výstavními prostory rádi provedou. Výstava představuje významné okamžiky zejména druhé poloviny 19. století, které stály za proměnnou provinčního města Prahy v moderní metropoli. Výstava návštěvníky seznámí se sedmi desítkami let, během nichž došlo k dramatickým událostem od tzv. svatodušních bouří po zásadní proměnu života Pražanů v době první světové války. V neposlední řadě vás autoři výstavy provedou událostmi vedoucími k vyhlášení samostatné Československé republiky a veřejnými manifestacemi. Komentovaná prohlídka začíná v 16:30 Kdy: 15. 11. 2018, 16:30 a 17. 1., 16:30 Kde: hlavní budova muzea Vstupné: 60 Kč (Muzeum hlavního města Prahy)

Cesta „mužů 28. října“ s Muzeem hlavního města Prahy

25. 5. 2018 - Projděte se s autory výstavy „Praha 1848-1918“ místy, kterými putovali „muži 28. října“! Muzeum hlavního města Prahy pro Vás k výročním letům zakončeným číslem 8 připravilo výstavu Praha 1848 – 1918. V rámci ní si pro Vás její autoři připravili krátkou výpravu, která sleduje jednotlivé kroky významných osobností revolučního roku 1918, a to „mužů 28. října“. Dovíte se tak zas o něco víc, než Vám prozradí samotná výstava. Výstava „Praha 1848 – 1918“ představuje významné okamžiky zejména druhé poloviny 19. století, které stály za proměnnou provinčního města Prahy v moderní metropoli. Výstava návštěvníky seznámí se sedmi desítkami let, během nichž došlo k dramatickým událostem od tzv. svatodušních bouří po zásadní proměnu života Pražanů v době první světové války. V neposlední řadě vás autoři výstavy provedou událostmi vedoucími k vyhlášení samostatné Československé republiky a veřejnými manifestacemi. Vycházka začíná v 16:30 u hlavní budovy muzea Na Poříčí 52. Kdy: 18. 10. 2018, 16:30 a 21. 2., 16:30 Kde: hlavní budova muzea Vstupné: 60 Kč (Muzeum hlavního města Prahy)

Výstava „Praha 1848 – 1918“

25. 5. 2018 - Muzeum hlavního města Prahy pro Vás k výročním letům zakončeným číslem 8 připravilo výstavu „Praha 1848 – 1918“. Přijďte s námi oslavit 100. výročí vzniku Československa! Výstava představuje významné okamžiky zejména druhé poloviny 19. století, které stály za proměnnou provinčního města Prahy v moderní metropoli. Výstava návštěvníky seznámí se sedmi desítkami let, během nichž došlo k dramatickým událostem od tzv. svatodušních bouří po zásadní proměnu života Pražanů v době první světové války. V neposlední řadě vás autoři výstavy provedou událostmi vedoucími k vyhlášení samostatné Československé republiky a veřejnými manifestacemi. Výstava vám události představí prostřednictvím dobových plánů a zejména historických fotografií a tisků Přijďte si s námi všechny tyto významné okamžiky připomenout! V rámci výstavy probíhají doprovodné programy pro veřejnost i pro školy Více informací naleznete na: www.muzeumprahy.cz Výstava se koná od 13. června 2018 do 24. února 2019. (Muzeum hlavního města Prahy)

Zastavte se v Muzeu hlavního města i v noci

25. 5. 2018 - Chcete si užít netradiční kulturní zážitek – přijďte navštívit objekty Muzea hlavního města Prahy v noci a zdarma. V rámci akce pro Vás bude připravený i doprovodný program. Jako každý rok se i letos účastní Muzeum hlavního města Prahy Pražské Muzejní noci! Ta probíhá 9. června od 19:00 do 1:00 v hlavní budově muzea na Florenci, Podskalské celnici na Výtoni, na Staroměstské mostecké věži a v Zámeckém areálu Ctěnice! A co že vás u nás přesně čeká? V hlavní budově muzea si můžete vyzkoušet od 19:00 tvorbu street art (pouličního umění) pod vedením fotografky Jitky Kopejtkové, s dětmi se můžete podívat na divadelní představení, vytvořit si něco kreativního v dětské dílně nebo s nimi vyplnit pracovní list. Zároveň zde pro Vás bude připravena kavárna a kapela. Dále na Vás budeme čekat na Staroměstské mostecké věži, v muzeu Podskalská celnice na Výtoni i v Zámeckém areálu Ctěnice. Těšíme se na Vás. Více informací najdete na: www.muzeumprahy.cz Kdy: 9. 6. 2018, 19:00 – 1:00 Kde: Hlavní budova, Podskalská celnice na Výtoni, Staroměstská mostecká věž, Zámecký areál Ctěnice (Muzeum hlavního města Prahy)

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139  


COMMERCIAL TRUCK TOWING