Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
15. 10. 2019 Biologické hodiny a světlo v lidském životě
Dne 28. listopadu se uskuteční přednáška Prof. RNDr. Heleny Illnerové, Dr.Sc., fyzioložky a biochemičky, bývalé předsedkyně Akademie věd České republiky a zakládající členky Učené ... zobrazít více
15. 10. 2019 30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE - filmy z projektu Příběhy bezpráví
... zobrazít více
15. 10. 2019 30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE - Listopadové události 1989
Na 16. listopadu připravilo Muzeu Karlovy Vary diskuzní panel, který bude mít tři tematické okruhy - pozdní normalizace, události v listopadu 1989 a přelomu let 1989-1990 a polisto ... zobrazít více
Historie a příroda Karlovarska
Zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu.
Druhé patro představuje přírodu a historii regionu od nejstarších dějin, přes slavné období těžby rud a neméně významnou tradici cínařství a výroby skla a porcelánu. Závěr expozice je věnován dramatickému 20. století. Exponáty jsou doplněny mnohými multimediálními prvky. Koho nezaujmou doplňující projekce, nahrávky, prezentace na dotykových obrazovkách či kvízy, může si vyzkoušet nejrůznější exponáty vlastníma rukama, nebo se alespoň pokochat odlehčeným pojetím dějin na obrázcích Dalibora Nesnídala.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Karlovy Vary, p.o. Karlovarského kraje...