Jan Hus 1415 a 600 let poté

14. 5. 2015 - Akcí jihlavského muzea věnovanou letošnímu 600. výročí smrti Mistra Jana Husa je putovní výstava Jan Hus roku 1415 a 600 let poté. Pojednává o historickém pozadí, životě a díle Jana Husa. Cílem je vyzvednout osobnost tohoto učence, učitele Karlovy univerzity a reformátora církve. Výstava se bude skládat z textově obrazových závěsných panelů doplněných o dobové předměty přibližující tehdejší život ze sbírek jihlavského muzea a také o archiválie zapůjčené Státním okresním archivem v Jihlavě. Výstava byla realizována v rámci projektu "Jan Hus 1415 a 600 roků poté. Dějiny, tradice a jejich prezentace v České republice a v Evropě 21. století“ Husitským muzeem v Táboře. Projekt je financován z Programu NAKI Ministerstva kultury (Projekt č. DF12P01OVV026). Výstava se v Muzeu Vysočiny Jihlava uskuteční v termínu od 30. dubna do 4. června 2015. (Muzeum Vysočiny Jihlava)