Výstava "Mnoho životů jednoho stromu" (9.6. – 6.9.2015)

18. 6. 2015 - Hlavní výstavní sál „Pojď za mnou, provedu Tě příběhem o zrození, růstu i umírání, o historii krajiny, o živlech a energii, o ptačím zpěvu i neposedné veverce a také o tom, co mě žere a ohrožuje. Odhalím Ti cestu z mého nitra po kůru, od semínka k lesu, od vejce k dospělci, od dřeva k výrobku. Ať už mě budeš vnímat očima lesníka, řezbáře, poutníka, truhláře, zvířete či rostliny, uvidíš mnoho podob mého života, pro každého trochu jiný, složitý a přece jednoduše užitečný. Nechám Tě vnímat mě všemi smysly, hrát si a poznávat.“ Výstava s podporou Lesů ČR o stromech a jejich vztazích s interaktivními prvky lesní pedagogiky Vás vtáhne do koloběhu života stromu i lesa. Kurátorka výstavy: Mgr. Hana Hošková Vstupné 40,- /20,- Kč (Vlastivědné muzeum Jesenicka, p.o.)