Exkurze "S pasáčkem za historií – Branná a její okolí" 22. 8. 2015 od 7:40 hodin

18. 6. 2015 - Vlastivědné muzeum Jesenicka zve všechny zájemce na další v sérii populárně-naučných exkurzí, která tentokráte představí historii obce Branná jakožto i největší pamětihodnosti a kulturní památky, jež se zde nalézají. Důležitou roli tak bude hrát např. zřícenina hradu Kolštejn, na niž navazuje modernější zástavba zámeckého typu nebo renesanční objekty místního fojtství, respektive kostela archanděla Michaela. Odjezd je v 7:40 z autobusového nádraží v Jeseníku, stanoviště č. 3. Návrat se uskuteční v odpoledních hodinách. Minimální počet účastníků pro uskutečnění exkurze je 4. Exkurzi povede: Bc. Kamil Tomášek, pracovník VMJ. Vstupné 30,- Kč (Vlastivědné muzeum Jesenicka, p.o.)